Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmességi vizsga, vizsgák...

Engedelmességi vizsga, vizsgák? Kutyaiskola nélkül? Működik?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,van egy kutyám,akit soha nem hordtam kutyaiskolába.Ennek ellenére 100%ban engedelmes,nem csak az alapokat,de dog-dancing elemeket,agilityakadályokat is teljesít.Vele lehet-e valamilyen vizsgát tenni kutyasulinál úgy,hogy előtte nem volt iskolában/nem oda hordtam?Eleve a vizsgákkal sem vagyok igazán tisztában,mi-mikor,hogyan jön egymás után.Köszönöm előre is a válaszokat!
2013. febr. 21. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, semmi akadálya, nem kell kutyaiskolába járnod, hogy vizsgázhass. Általában szokták hirdetni a kutyasulik a vizsgáikat, oda bárki benevezhet és ugyanolyan elbírálásban részesül, mint a többiek.
2013. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,felszavaztam!Eddig rendben van,de akkor a vizsgákat gondolom,az alapfoknál kell ugyanúgy kezdeni,nem?Oké,hogy tanulni nem hordom oda,de vizsgázni az elejétől kell,vagy olyan,mint a nyelvvizsga,hogy ha valakinek olyan a nyelvtudása,akkor nem kell előbb alap/középfokút csinálnia,jöhet rögtön a felsőbb fok?
2013. febr. 21. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
K99-ből akár kapásból a 9-es szintet is megcsinálhatod, bár valószínűleg nem fog sikerülni. :) Szóval tanulmányozd a vizsga szabályzatot és a követelmények alapján egy reális szintet célozz meg elsőnek.
2013. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül működik! Viszont akkor neked kell megkeresni a szabályzatokat és megtanulni. Mert ebben segítenek ha iskolába jársz, így viszont magadnak kell. Sok ember van itt akinek problémás kutyája van vagy nagyon bejött nekik xy kutyaiskola, ők ezen nagyon húzzák a szájukat, olyannal is találkoztam aki egyenesen nem hitte el, hogy lehet ilyet. Az én kutyáim is iskola nélkül tették le a vizsgáikat, volt 99%-os eredmény is, de 90%-nál rosszabb sose.
2013. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az őrző-védőn kívül simán lehet nyomkövető vagy fegyelmező, esetleg ügyességi vizsgát tenni, bár utóbbihoz pár alkalom kutyasulis gyakorlás kell az akadályok miatt.

BH-IPO szabályzat:

[link]


A régiben megtalálod a BH2-3-at is, amit egyenlőre még le lehet tenni itthon:

[link]


K99:

[link]


Kutyámmal mi is kutyasuli nélkül versenyzünk, vizsgázunk. Annyi, hogy az adott rendezvény helyszínén a vizsga-verseny előtt egy idegenpályás edzésen részt veszünk :)

Illetve ügyességi előtt voltunk 4-5 alkalommal az akadályokon gyakorolni.

2013. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,mindenkinek ment a plusz,sokat segítettetek!Nem ilyen nagyon felső szintre gondoltam kezdésnek,ettől nem kell tartani:)Igazság szerint,még nem döntöttem erről csak gondolkodom rajta,hogy talán érdemes lenne belevágni,kipróbálni.Köszi mégegyszer nektek!
2013. febr. 21. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!