Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG, mi baja lehet a...

SEGÍTSÉG, mi baja lehet a fülének?

Figyelt kérdés

Van egy öreg (nagyon öreg) csivavám, utóbbi években a füle vége eléggé hámlott (olyan, mintha piszkos bőrréteg jönne le róla), de havonta lepucoltam neki és jó volt. Most viszont egyre jobban hámlik... És tök fekete a cimpa vége. Mivel vesebeteg, eléggé egyoldalú a táplálkozása, lehet, hogy valami vitaminhiánya van? Egyébként nem fáj neki, nem is vakarja, csak hát mégse olyannak kéne lennie...


Rosszindulatú, kötekedő megjegyzésekkel kíméljetek.



2013. febr. 21. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem akarom a frászt rád hozni, igazából nekem nem volt ilyen problémám még soha. Pontosabban a kutyámnak. :D

De az nem lehet, hogy ez valami másféle betegségnek volna a jele? Nem szoktam ilyen mondatokkal dobálózni, de lehet biztosabb volna ha megmutatnád egy állatorvosnak.


Amúgy feketés vagy barnás lehet attól, hogy koszos a füle. De ha rendszeresen tisztítod neki, akkor ez kicsukva.

2013. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem bántotta neki valami rovar? Nem szárad neki a vége? Lehet hogy tényleg vitaminhiánya van, érdemes az öreg kutyáknak vitamint adni. De én is elvinném az orvoshoz, ő már jobban megállapítja neked! Egyébként hány éves?
2013. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.

Nem, biztos nem más betegség, max. vese miatt, teljes vérvizsgálat is csak azt mutatta, meg amikor megyünk vele dokihoz (két helyre felváltva járunk), akkor is mindig megjegyzi, hogy milyen jól néz ki a kutya. Amúgy 18 és fél éves :)

2013. febr. 21. 22:24
 4/6 A kérdező kommentje:

2. Igen, lehet, hogy szárad neki. 18 és fél éves, szóval nem mai csirke :D Neeem, nem bántotta neki rovar, ez 100%, talán tényleg gyakrabban kéne mosnom és 'radíroznom' neki.

De mondom egyébként nem fáj neki, nem érzékeny, nem vakarja, csak olyan idétlenül néz ki szegénykém :D

2013. febr. 21. 22:27
 5/6 alice_L ***** válasza:

Lehet hogy elhalt.


Minden tiszteletem azért, hogy nalad egy allat sokaig él és gondot viselsz ra, orom az ilyesmit olvasni.


Kutyaknak macskaknak nincs a borukon UV védo réteg, ezt a szorzet latja el, a fulukon kevesebb szor van vagy visszahullik, fehér fulu (boru) macskakon kutyakon még inkabb igy van, nincs ami védje oket a naptol, ha sétaltatod éredemes lekenni napvédo krémmel.


Persze ez is csak talagatas, egy allatorvos tud csak pontos valaszt adni.

2013. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Gyakrabban fogom pucolni neki, lehet, hogy tényleg csak elhalt.


Köszi, igyekszem minél jobban gondját viselni :) Külön főzök neki, tisztítom a száját evés után (jópár foga már hiányzik amúgy, de így is sok kaja beleragad neki), házilag vágom a körmeit (egyik lába rossz, máshogy terheli, úgyhogy totál összevissza kopnak a körmei), még egy külön extra vastag és puha betétet is vartunk neki a fekhelyébe, hogy még kényelmesebben tudjon aludni. Reggel, mikor felébred, mindig megmasszírozom egy kicsit, nehogy meghúzza valamijét.


Egyébként nem csak azért sürgök-forgok körülötte ennyit, mert kis (annyira nem is kicsi...) csivava, ha masztiffom lenne, ugyanígy ápolgatnám őt is :)

2013. febr. 22. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!