Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Költözés kutyával?...

Segítség! Költözés kutyával? Meg fogja szokni az új helyet vagy nem?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok kissé. Kiskutyám 2 hónapos és 2 hetes. Párommal laktam, de most én elköltözök, vinnem a kiskutyát is. Viszont itt szokta meg a helyet, itt van 7 hetes korától. Nem tudom ez mennyire viseli meg, megszokná?

Most egy kertes házban van, de ha elköltözök, egy 2 szobás panel lenne az új lakhelyünk. Tudom sokkal kisebb, de attól még ugyanúgy tudnám kivinni, gondozni, stb. Túl kicsi meg ehhez? Vagy éppen ezért, hogy kicsi, könnyebben hozzászokna?



2013. febr. 13. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, a macska helyhez szokik, a kutya emberhez. És ez így van. Én 8 hetesen vettem a kutyulimat, és 1 éves korában költöztünk lakásból kertes házba. Hamar megszokta. Te vagy neki "anyuci",a lényeg, hogy ott legyél te is az új helyen. Legyél vele sok időt, csináljatok sok hosszú sétát, és hamar alkalmazkodik az új helyhez szerintem.
2013. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gabriella83 válasza:
mi masodjara koltoztunk 2 even belul, semmi gond nem volt, par napig ugatott kicsit tobbet amig megszokta az uj zajokat.
2013. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekünk hat éves volt, amikor költöztünk. Egy-két napig sírt, amíg suliban voltam, anyáék meg dolgozni, de utána semmi. Utána hozzánk került egy beagle, az ő története kicsit hosszú, de rá egy évre elköltöztem velük együtt és semmi bajuk:)
2013. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel még ilyen kis bébi-korban van meg sem kottyan neki, szerintem. Talán a szobatisztaságnál lehet egy kis bökkenő, de 10 hetesen már tanítható. :)
2013. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk költözés után egy héttel már teljesen magukának érezték az új helyet, rájöttek, hogy itt nem csak vendégségben vagyunk. Most pár hét múlva költözünk vissza a régi helyre, azt szerintem 1-2 nap alatt megszokják, hogy újra ott vagyunk. Könnyen megszokják a kutyusok az ilyen dolgokat, csak viselkedj természetesen.
2013. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Aggódtam, de úgyis jön velem. A szobatisztaság oké, mert sokat vittem ki, éjszaka meg bent végzi el, nappal többnyire a kertben. Most, hogy panel lesz az új hely, ugyanúgy le tudom vinni majd, nem baj, ha újra kell kezdenem ennek a tanítását, de remélem egyéb dolgok nem fognak kiesni, amiket eddig megtanult.
2013. febr. 13. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, a kutyádnak egy a fontos, az, hogy Veled legyen. A többivel nem lesz gond ;) Én is költözés előtt állok, rövidesen kirepülünk a családi fészekből a 6 éves ebecskémmel :)
2013. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
semmi gondja nem lesz. hozd el a régi holmijait és az új lakásban minél előbb jelöld ki a helyét. pár nap alatt megszokja az új rendet is, a kutyák nagyon alkalmazkodóak, főleg az ilyen fiatalok.
2013. febr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 14. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!