Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kicsinek számít a...

Tényleg kicsinek számít a fajtájában a kutyám?

Figyelt kérdés
Már tettem fel vele kapcsolatban egy kérdést és olyan válaszokat kaptam, hogy elég kicsi:/ Szóval van egy 8,5 hónapos kan kuvaszom 70 cm a marmagassága és 43 kg súlyú.
2013. febr. 22. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
8,5 hónapos. 2 éves koráig nőhet. Még nincs teljesen kialakulva a felépítése, egyébként meg nem mindegy hogy mekkora?
2013. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

70-75cm egy kuvasz. nem értem mi bajod?:)A kanok általában 40-52 kg súlyúak, ezzel sem értem mi a problémád..


honnan van a kutya? tenyésztőtől?

2013. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jajj nekem semmi gondom nincsen! Csak írták hogy kicsi. amin nagyon meglepődtem mivel ő volt a legnagyobb az alomban is! Amúgy igen törzskönyves ! http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4009390-kuvas..
2013. febr. 22. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta,hogy kicsi? az aki nem tudja mik a rendes arányok :D Nekem volt kuvaszom régen, ő is kb. ennyi volt.
2013. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kicsi, nyugi! Még nőhet bő egy évig még, míg kétéves lesz. Meg ha van TK-ja akkor biztosan kuvasz.
2013. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy kicsi. Ha nem 68, hanem 70 centi volt 8 hónaposan (mint ahogy kijavítottad) úgy már tényleg jó. Mondjuk a kuvaszosok körében is hódít a megalománia. :) Standard felső irányba való átlépésének általában még örülnek is és én saját fülemmel hallottam kuvasz klub kiállításon, hogy a standard alsó határát elérő, ám csak pár centivel meghaladó kuvasz kanra csóválta a fejét a bíró, hogy nem egy nagy kutya.

Vagy ott van pl. a 2012. évi világgyőztes Megyeri-Nomád Bodza, szuka létére már 7 hónaposan 71 cm volt a marmagassága.

Az én szukám 11 hónaposan 73 cm magas és 45 kg. Elég sok kuvasz tenyésztőt ismerek, mindenki dicséri.

Itt van még egy érdekes példa, tenyésztői fórumról kimásolva egy kan kölyök növekedési adatai (a fórum: [link]

Bácskai betyár Dali

3 hónap és 2 hetes 22,25Kg


4 hónap és 2 hetes

33,3Kg

64 cm


5 hónap és 2 hetes

39,4Kg

66,5-67,5cm


6 hónap 2 hetes

50,5Kg

71-72cm


7 hónap 2 hetes

53,1Kg

74 cm


9 hónapos

58,5 Kg

76cm


Szóval a kutyád standard szerint jó méretű lesz. Viszont kiállításon lehet hogy húzná rá a száját a bíró, de persze ha egyéb tulajdonságai kimagaslóak, még nyerhet is.

2013. febr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aki gondolja képet tudok róla küldeni privátba!:) Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 23. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!