Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hullik a szőre...

Mennyire hullik a szőre lakásban egy Cavalier Charles King spániel kutyának és a füle milyen gondozást igényel?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy ilyen kutyát, de mivel eléggé tisztaságmániás és rendszerető vagyok, nem tudom mennyire bolygatná fel a lakás rendjét.

2013. febr. 22. 15:20
 1/6 Kutyabolond25 ***** válasza:
A szőrét fésülni kell akkor nem hullik, a fülét pedig ha eszik akár egy hajgumival összefogni, hogy ne lógjon az ételébe. Ezenkívül fül tisztító pálcikával kell tisztítani parafin olajjal.
2013. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jesszus, bele ne mássz a fülébe fültisztító pálcikával amíg nem vagy vér profi a fültisztítás terén.
2013. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a szőrét egy héten egyszer átfésülöd, az jó; tavaszodáskor kell esetleg kétszer, mikor vedleni kezd, de, ha kinti-benti kutya, ez sem olyan vészes. A fülét vattakoronggal kitudod törölni. Van fültisztító folyadék, kb 1000 ft, és elég majd egy évig. Attól függ, nekünk elég egy-két hetente fület tisztítani. A korong jobb a pálcikánál, nem sérted meg, még, ha megugrik sem. Viszont a füle belsejéből ki kell vágni a szőrt, és a talpáról is, ez kb havonta egyszeri művelet. Ezekhez nehezebb hozzászoktatni, ha géppel vágod. Egy-két alkalom és megszokják.

Szóval nincs sok gond velük, a természetük is jó, bohókásak, szeretik a gazdit, de, ha nyugi kell, nyugton vannak. Lakásba teljesen jó választás, ha még udvar is van, az főleg jó. Szeretnek szaladgálni séták alkalmával.

2013. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Van kertünk, úgyhogy majd kirohangálhatja magát. Az jó, ha ilyen nyugodt vérmérsékletű kutya, az udvaron meg bolondozhat kedvére. A fülét akkor ezek szerint könnyebb kezelni, mint egy angol cocker spánielét, ami jó, mert a két fajta között lamentáltam, és a cocker spanikra sokan írták, hogy nagyon hullik a szőre lakásban, kertben egyaránt, és többször kell tisztítani a fülüket. Ezért szimpatizáltam inkább a cavalier kutyával.
2013. febr. 23. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, az angol cocker sem igényel több munkát. Barátnőmnek van chavija, nekem egy angol cockerem, és egy bassetem. A cocker a makacsabb, viszont gyorsabban tanul, és egy őrült frizbi, és labdamániás. Ha heti egyszer kifésülöm, semmi gond a szőrével. A basset után rosszabb takarítani, mert az ő kihullott szőre rövid, tüskésebb, jobban belefúródik mindenbe.
2013. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már régi kérdés.

A szemére kell figyelni.

Könnyen begyullad, kipirododik.

Kamillával kell kimosni.

Ajánlom a fajtát.

Sok gond van vele, de megéri.

2017. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!