Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne számomra...

Milyen fajta lenne számomra megfelelő?

Figyelt kérdés

Végre eljött a pillanat hogy bevállalhatunk egy kutyát.

Amit tudni kell a családról:

15 éves vagyok, van kutyás tapasztalatom (nem is kevés). Sportos vagyok így egy olyan kutyafajtát keresek, ami sportos,imád futkározni stb. Panel lakásban lakunk, de már jeleztük a lakókkal a szándékunkat. Beleegyeztek. Nem szeretnék egy túltenyésztett divatkutyát,ami mindenütt ottvan amerre csak járok.

Egy kissebb testű kutyában egyeztünk meg a családdal.

A szőre teljesen mindegy milyen.

Nagyon komolyan gondolom ezt a kutyás dolgot.

Köszönöm a segítséget. :)



2013. febr. 23. 20:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Más is írt már ki ilyen kérdést, valaki ezt az oldalt linkelte be:


[link]


Nézd meg, ez egy teszt. Nekem bejött, mert azt a fajtát is kiadta, amilyen egyébként van nekem. :)

2013. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
kis fajta és szeret futkározni a bigl de az nem jó mert sokat vonyit, talán spániel vagy foxik, de neked melyik fajta áll közel a szivedhez.
2013. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

Nekem törpe snacim van amúgy. Panelban és kertben is volt már. Szeret rohangálni, éber, eleven, vidám, kis bohóc kutya. De nagyon nagyon okos is. Már más kutyástól is kaptuk a dicsértet, hogy értelmes a snacik között is. :)

Csak ajánlani tudom. :)

2013. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 AnnaPetro ***** válasza:
38%
Hát igazság szerint panel lakásba nem túl jó hiperaktív kutyát tartani.Ha mégis akkor minden nap rendesen ki kell fárasztani, futni vele,kivinni erdőbe szaladgálni, ilyenek. Mondjuk ami kicsi is és sportos is az talán a foxi vagy ami még nem túl nagy de nagyon intelligens az a Border Collie.
2013. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem törpe uszkárom van, és nem is hinnéd milyen sportos. :) Az a legjobb benne, hogy mindig alkalmazkodik az adott körülményekhez. Amikor az utcán vagyunk megállás nélkül szaladgál, labdázunk. Viszont otthona lakásban vagy engem követ, vagy fekszik. Nem hiperaktívkodik, nem rongál. Plusz bónusz, hogy egyáltalán nem hullik a szőre. :)

És jelenleg egyáltalán nem számít divat fajtának, alig látni belőle az utcán.

2013. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Mielőtt én is válaszolnék,annyi kérdésem/ünk lenne,hogy számít,hogy fajtatiszta,törzskönyvezett legyen?Vinnéd kiállításra,stb.vagy ezek nem fontosak,elég,ha egészséges,tk nélküli?(Tehát nem szaporítótól)Tudom,sokan jönnek ezzel,de ha nincs konkrét elképzelés vagy,,szerelem-fajta"akkor a menhely nagyon jó választás lehet,mert ott aztán tényleg minden igénynek megfelelő kutyát tudsz találni,s mindjárt két(!)életet is mentesz vele,hiszen így az elhozott kutyus helye is felszabadul.Egyedi kinézetű,hozzád/hozzátok passzoló jellemű kutyákat lehet kifogni,ezért javaslom.
2013. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A menhelyen is gondolkozunk. Vagyis én mindenképpen :)

De azért ha ez nem válna be,akkor muszáj egy fajta mellett döntenünk.

2013. febr. 23. 21:47
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom,tetszik-e,de a leírtak alapján sok szeretettel ajánlom akkor a mudit.Kisebb testű,sportos,szép magyar fajtánk,ami ráadásul törzskönyvvel is 60-80 ezer forint között mozog.Hűséges,intelligens,tanulékony,szerintem ideális lenne számotokra,persze kellő mozgással,mert pörgős kis kutyák,hiszen pásztorkutya-de mint írtad,sportos fajtát keresel,tehát ezzel sem lenne gond.
2013. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a sheltie tökéletes lenne nektek, kisméretű, nagyon intelligens, pörgős, sportos kutyák. Alkalmasak lehetnek különböző terrierek is, uszkárok, spánielek.

De egyébként ilyen kutyát egész biztosan találsz menhelyen is, ha tehetsz ments meg onnan egy kutyát.

2013. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A mudit és a sheltiet már nézegettem, de nem tudom mennyire való egy pásztorkutya lakásba tartásra. Tudom,hogy az ugatásról le lehet szoktatni egy pásztorkutyát is, de a vérükben van hogy úgy mondjam.
2013. febr. 23. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!