Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyre lehet még hozni egy...

Helyre lehet még hozni egy ilyen kutyát? Nagyon szeretnék segíteni rajta. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Adott egy egy éves kan (ivaros)pitbull terrier kutya, akivel jópár hónapja nem foglalkoznak, úgymond megunták, és csak egy "dísz" lett a kertben. Mind az idegen emberekhez, mind más kutyákhoz való szocializáltsága 0(nem agresszív,de nem tud viselkedni). Játszani nem tud rendesen, kap közben. Sétálni sem tud normálisan. Lehet belőle még normális kutyát faragni? Ha igen,akkor hogyan? Érdemes belefogni a nevelésébe, vagy már őt már nem lehet rendbe hozni? Tisztázzuk, egyik ismerősöm kutyájáról van szó, sokszor hangoztatja, hogy "túl akar adni" a kutyán, mert már csak nyűg a hátán. Ha ez nem sikerül, utcára fogja tenni.Én nagyon kutyapárti vagyok,borzalmason haragszom erre az ismerősömre emiatt, és sajnálom szerencsétlen kutyát, szeretnék segíteni rajta. Elég sok kutya volt már a kezem alatt, de nem tudom, hogy ebbe bele merjek-e vágni..

Előre is köszönöm a normális válaszokat.


2013. febr. 24. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen az a probléma, hogy nincs szocializálva. Minden gond nélkül helyre lehet hozni.
2013. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel van tapasztalatod, szerintem meg tudnád oldani a problémát. Ahogy előtte írták, leginkább szocializálva nem lett csóri kutya. De ezt lehet orvosolni, pláne, hogy nem vad. :)

Azért arra készülj fel, hogy ez lassan fog menni- legalábbis eleinte.

2013. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tapasztalatlan kutyásként ,csak még jobban elronthatod, vagy belevágsz,és sikerül. mindkettőre van esély, csak az elsőre 80 % a másodikra 20 %!!de kitartással,elhivatottsággal és legfőképpen kutyaiskolai segítséggel sikerülhet. de kutyasulis segítség nélkül szerintem esélytelen vagy ( a kutya nem ,csak te )ha csak szereteted ,de nem értesz hozzá,az bizony komoly gondokat okoz! főként egy pitnél!!a csak szeretem dolog szerintem elrontja a kutyákat,átfogalmazom... a rossz időben adott szeretet a kutyáknál több bajt okoz ,mint a bántás !
2013. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. febr. 24. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Hármas:


Azért annyira csak nem lehet tapasztalatlan a kérdező, hiszen írta h több kutyával is volt már dolga. De emellett persze meglehet mindenre az esély... hiszen előre mit lehet tudni? Maximum esti tv műsorokat. :D

2013. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!