Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya kellene nekem?

Milyen kutya kellene nekem?

Figyelt kérdés
A lényeg az lenne hogy nagy termetű legyen, idomítható/okos, jól bírja a szélsőségeket, éber, agresszív ami őrzésre is megfelelő, de azért a gazdájának szótfogadó...
2013. febr. 24. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Kellő odafigyeléssel és törődéssel: Dobermann
2013. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Első kutya lenne? Lakásba? kertbe? esetleg kinti-benti kutyának?

Mennyi idős vagy? van kisgyermek a családban? mennyi időd lenne naponta a kutyával foglalkozni? Tervezel kutyaiskolába járást, rendszeres sétákat?

2013. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
kuvasz, pireneusi hegyikutya, német juhász, komondor, de ezekhez a kutyákhoz falkavezér kell, légy következetes és türelmes
2013. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megfordult jónéhány kutya a családba az elmult 30évben tacskó, havannai pincsi, óriás schnauzer, westie, német vizsla.. Én 23éves vagyok és szeretnék egy saját kutyát mert sajna szétszéledt a család.. Kertbe szeretném bőven van terület amin mozoghat semmi kenel lánc ilyesmi.. nincs kisgyerek időm rengeteg.. a kutyasuli sajnos megoldhatatlan.. a többieknek köszönöm utánuk olvasok :)
2013. febr. 24. 17:23
 5/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Nekem elsőre a berni pásztor jutott eszembe, bár nem azt hiszem házőrzésre nem túl jó, viszont gyorsan tanul, jól bírja a kinti létet és nagy termetű.

Azt írtad volt már óriás snaci a háznál. Szerintem ő is remekül megfelelne az elvárásoknak.

Nem ismerem a lehetőségeidet és az életviteledet sem, de ha megoldható, akkor -a nagy kert ellenére- jót tenne a kutyának a rendszeres séta és más kutyák társasága. Ha nem is naponta, de legalább hetente 1-2 alkalommal.

2013. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg Malamut keverék kutyus. Alsószentivánon egy kedves állatszerető szimpatizánsunk vette szárnyai alá, gazdája magára hagyta! Mihamarabb gazdi kell neki! Egyik szeme beteg sajnos a kutyusnak, valószínűleg nem is lát ezzel, fülei tépettek. Nagyon barátságos, hálás kutya, szereti ha foglalkoznak vele. Türelmes, nyugodt, de jó házőrző, nem támad, nem bánt senkit.Örül ha valaki simogatja. Evés közben is nyugodtan lehet simogatni mindenhol, mert nem agresszív, direkt kipróbáltuk. 3-4 év körüli kan. Nincs ivartalanítva.
2013. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kép lemaradt:


[link]


Ő szerintem ideális lenne a leírtak alapján. :)

2013. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sok kutyust befogadtunk már az volt a baj hogy idősebbek voltak (út szélére "kidobált") össze vissza vert kutyusok volt hogy egyszerre 6-7is itthon mert nem volt szivünk otthagyni őket.. Mindenképp kölyökkutyust szeretnék most aki mellettem nő fel... A berni pásztor nekem annyira nem... Volt többhöz is szerencsém.. Nagy a hangjuk mindent megugatnak viszont félősek nagyon.. :-/ Schnauzert szerettem volna csak az egyetlen probléma hogy ez a 70-100ezer forint fajtisztán törzskönyvvel most igen csak megterhelő lenne :( Úgy igazán soha nem voltam egy nagy kutyás meg voltak rossz élményeim de.. most először van az hogy pár hete egyetlen kutyunk sincs amióta megszülettem legalább 1 volt mindig és hát most... hiányzik.. nomeg igy teljesen más lenne mert eddig mindegyikkel édesapám foglalkozott..
2013. febr. 24. 18:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg kölyök kutya van Budapesten az illatoson 6-8 hetesek. :)
2013. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi megtaláltam az oldalukat, épp ott nézelődök :)
2013. febr. 24. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!