Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát lakásba,...

Szeretnék egy kutyát lakásba, ehhez a feltételekhez milyet javasoltok?

Figyelt kérdés
Fajtatiszta, max 6 órát kibír egyedül(pár naponta), nem ugatós, szőre nem hullik vészesen. Ezen kívül sokat foglalkoznék vele és nem baj ha a szőre kényes, tényleg csak azzal van gondom, ha szőrcsomókat találok, meg ha száll a szőr.

2013. febr. 24. 14:38
 1/9 anonim válasza:
Bichon Bolognese annál jobb bebti kutyát nem is találhatnál!!:)Nekem is ilyen van és meg vagyok vele elégedve.:))
2013. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Az uszkároknak nem hullik a szőrük egyáltalán és nem is ugatósak. Emellett nagyon okosak, könnyen taníthatóak, és jól alkalmazkodnak minden körülményhez. Azt is élvezik, ha nagyokat sétálhatnak, de azt is, ha otthon piheghetnek a gazdival. :) Szóval aktív és kevésbé aktív embereknek is ajánlott.
2013. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
bichonok, uszkárok, meg elég sok terrier fajta van, amik erre tökéletesen megfelelnek.
2013. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem ugatósak?
2013. febr. 24. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál a vételárra? Napi hány órát tudnád mozgatni és szellemileg fárasztani? Sportolnál vele valamit, használnád valamire vagy csak hobbi kutyának kell? Mekkora tapasztalatod van már kutyákkal? Járnál vele kutyasuliba?
2013. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sok tapasztalatom van kutyákkal, de eddig keverékeim voltak, és csak kertes háznál udvaron, viszont most társasba költöztem. Nem járnánk suliba, nem szabok árhatárt, sport nem nagyon inkább séta, vagy néha futás. Hobby célra lenne csak.
2013. febr. 24. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk törpe snacink van. Volt ő kertben is, lakásban is. Nagyon jól alkalmazkodik és hamar. Többször költöztünk már, azzal sem volt egy csepp gondja sem.

A lényeg, hogy csak néha vakkant ha jelez. A szőre nem kényes, csak nyírni kell meg néha fésülni. Nagyon intelligens kutya. Páromnak ő az első kutyája, nekem nem. Hihetetlen, hogy mennyire szeret mindenkit. Csecsemőhöz és időshöz is gyakorlatilag egy pillanat alatt alkalmazkodik (értem ezalatt, hogy nem ugrál, nem mozog olyan hevesen, higgadtabban játszik pici gyerekkel, mint mondjuk velem ha rohangálunk, meg ilyesmi)


Én speciel nem szeretem az ilyen... nagyon habos-babos és szőrpamacs kutyákat. A mi kutyánk se túl nagy, 35centi magas de aktív és nem csak egy kis cukorborsó. :D :)

2013. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

snaci, havanese, bolognese, uszkár. Nem hullik a szőrük, ugatásról le lehet nevelni, csak a kezdetektől kell következetesen tiltani a lakásban ugatást.


Ezek ráadásul elég könnyen nevelhető fajták.

2013. febr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért a snózi nem olyan egyszerű. Mármint a nevelése. Akaratos és határozott jellem. De én pont ezért imádom. :) Úgymond nem egy "fifike".
2013. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!