Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso kiskutyámnak...

Cane corso kiskutyámnak szeretném levágatni a fülét valamint a farkát, de eddig csak elutasításba ütköztem! Valaki tud borsod megyében vagy a környező megyékben olyan állatorvost aki elvégezné ezt a műtétet?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 10:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel már törvénytelen, ezért nem hiszem hogy találsz.
2013. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
63%
A farkát talán csak 4hetes korig szabad.. A fülét meg már tilos..
2013. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
A farkát még nagyon kicsi korában szabad csak, de ezen kívül minden féle csonkítás már nem engedélyezett. Ha netán találsz olyan aki megcsinálja, akkor inkább szólj az illetékeseknek, mert valószínűleg zsebre dolgozik, és illegálisan.
2013. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon helyes,hogy elutasítottak.Ugyan is nem megengedett a kupírozás. -Farok "kurtítás" meg pár napos korban végzik(már azt is ritkán),mert később elvérzik az állat.A Corso meg szép lógó füllel és hosszú farokkal is,attól még lehet tekintélyes őrző-védő kutya,hogy külsőre nincs "tuningoltatva". Normális doki,nem fogja megcsinálni,az tuti.
2013. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
60%
Őszintén remélem, hogy nem találsz orvost, aki megcsinálná. Miért így nem szereted a kutyust?
2013. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
66%
Remélem nem találsz senkit aki ezt elvállalja. Van egy jobb ötletem: szerintem vágasd le előbb magadnak a füledet és farkadat, majd ezután keresgélj tovább kutya-ügyben...
2013. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
91%
A fülvágás tiltott, a farokvágás 7 napos korig engedélyezett.
2013. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
83%
Igen, nagyon vagány ez a fajta az éles, felfelé meredő füllel, izmos testével, de már nem lehet megcsináltatni legálisan. Ha meg nem legálisan végezteted, akkor nagy az esély arra, hogy olyan "dokit" fogsz ki, aki vérszemet kap és olyasmit csinál a kutyának, amit időben sem szabad. Pl. faroklevágás az elvérzés miatt. Aztán meg még a végén baja lesz a kutyidnak. Biztosan azért választottál ilyen kutyát, mert ezzel demonstrálni szeretnéd az erődet, meg mert tetszik, de hidd el, ez a kutya akkor is erőt sugároz, ha nem a sátán kutyája benyomást kelti éppen. Szeresd lelógó füllel is..
2013. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azt tudod, hogy pár napos kor után a farokvágás az már egy komoly gerincműtét.

Most komolyan, elaltattatnád ezért a kutyát, kicsengetnél 30-40 ezer forintot a műtétért, plusz még lefizetnél egy orvost, hogy megcsinálja azt amit nem csinálhatna meg a törvény szerint? Ennyire fontos?

2013. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
55%
a farkat 4 napos kor körül ajánlott levágni, de mivel ez igy elmaradt, marad a fül is. Én nagyon ellene vagyok annak, hogy betiltották a fül kupirozását, de azt elitélem aki 6 naposnál idősebb korban vágatja le a farkat. Ez nagy fájdalommal jár a kiskutyának, hiszen már becsontosodott, és igy már gerincműtétnek minősül, lassabban gyógyul, és komoly utókezelést vesz igénybe.
2013. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!