Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik Magyarország legjobb...

Melyik Magyarország legjobb border collie kennelje?

Figyelt kérdés

Honnét érdemes border collie-t venni? Melyik az a kennel ahol tényleg egy jó idegrendszerű,jó munkakutyát tudok venni?

Előre is köszönök minden választ!:)



2013. febr. 24. 21:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam hogy úgy kell születni ,egy ismerősöm tesztel.De hogy 8 hetesen sem érdekli sem labda sem rongy az több mint gáz...
2013. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
miért is? nem hinném, hogy ez olyan marha nagy probléma... nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs foglalkozva a kölyökkel...
2013. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
67%
Sok itt a nagyon okos válaszadó aki mást sem tud csak köpködni! Olyan, hogy legjobb border collie kennel nem biztos, hogy van. Attól függ mire szeretnél kutyát vásárolni. Ne hallgass a rosszindulatú rágalmakra, inkább nézz körül az interneten, akinek megtetszik a weboldala, a kutyái, látogasd meg, nézd meg miként tartja a kutyáit. Utána eldöntheted ki az aki neked való. Sokan azt hiszik csak egy ronda görcs lehet munkakutya, pedig ez is egy nagy butaság, rengeteg ellenpéda van! Légy körültekintő, mert sokan a szemedbe mézes mázosak és udvarolnak, a háttérben pedig a kutyáikat "ólakban tartják" és haszonállatként kezelik. Egy igazi tenyésztőnél a kutya is családtag és ilyen bánásmódban is részesítik.
2013. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
53%

Még hogy nem játszik:

http://www.youtube.com/watch?v=dvCp2aDNlKw


http://www.youtube.com/watch?v=jtK4tmo8zaU


Nekem is tőle van kutyám, köszöni, tökéletesen jól szocializált kutya, plusz első perctől látszik a különbség a másik kutyámhoz képest, akit koszosan tartottak, sosem alakult ki az igénye a tisztaságra, a BB kutyám magától lett szobatiszta gyakorlatilag azonnal - ennyit számít, hogy mindig makulátlan tiszta volt a kiskutyák helye.

A BB kutyám bár kevésbé volt eleinte apportos, mint a másik borderem, de az látszott azonnal, hogy a tenyésztő foglalkozott vele, mert a huzakodós játékot imádta a kiskutya, innentől játszva beletettem az apportot én magam és nem azt vártam, hogy majd a semmitől, magától olyan lesz, de az alap megvolt hozzá neki, amit a tenyésztőtől kapott.

Én elégedett vagyok, az igényeimnek megfelelő, tökéletes, kitűnő idegrendszerű, kiegyensúlyozott kutyát kaptam, megfelelő alapozással, a többi már rajtam múlott!

2013. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szisztok, nem tudom aktuális-e még a kérdés, de szerintem nincs olyan, hogy a legjobb, mert mindegyik kennel jó valamibe. Van aki munka vonalon van aki show vonalon. A szín meg nem határozza meg, hogy az kifejezetten munka vagy show kutya lehet... A felépítése és az adottságai már inkább. Szal szerintem döntsd el mire akarod a kutyát!!! A blessedborders kennel és a bordermania kennel is egyaránt szuper kennelek. A blessedborders inkább munka vonal azonbelül is terelés a bordermania pedig inkább show vonal . De tudnám ajanlani a wendigos wind kennelt is és még ezer kennelt tudnék felsorolni. Én a border collimat speciel belgiumból hoztam. És azt is elkell döntened, hogy mennyit szánsz a kutyára, hiszen a border collie nem egy kis igényű kutya és egy kiváló tenyésztőtől se kis pénzért veszed meg. Jöhetnék azzal, ha agilityzni akarsz akkor fetch kölyköket keress mert azok szuperek, de hatalmas pénz is... A másik, hogy a tenyésztőnek kötelessége foglalkozni a kutyákkal és az aportírozás nem minden bordernél egyforma.. Nekem is volt egy olyan borderem akinek dobhattam a labdat nem ment utánna de látta a többieket és utánnozta őket ! De ne tévesszük azt össze, hogy a tenyésztőnek nem kell a kutyát megtanítani mindenféle mutatványra, mert ő a kutya karakterét akarja megtudni, hogy könnyebb legyen a választás a jövendő gazdáknak. Nem értem, hogy néhány ember mennyire okos az ilyen témákban ( ahogy olvastam ) és 1 kutya nem határozhatja meg a kennelt! Nézd meg milyenek a kölykök, akik abból a tenyészetből születtek és azután dönts.


Remélem tudtam segíteni....:)

2013. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!