Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy NE kapjak kutyát?

Figyelt kérdés
Nos félre értés ne essék imádom a kutyákat és pont ezért nem akarok jelen körülmények között. A helyzet az hogy Tokajban a hegyen van telkünk apám oda akar egy kölyköt. (mi Nyíregyházán élünk) Mudit. Csak az a bökkenő hogy még kölyök korában ki vinné nem teljesen fel a hegyre a hegy lábánál van egy barátunk és ha mi nem lennék kint ő "foglalkozna" a kutyával. (gondolom elé lökné a házi moslékot meg elengedné "hadd sétálgasson kicsit hátha elüti egy kocsi") Anyám azzal vigasztal hogy télre úgyis megszeretné meg megsajnálná apám a kutyát és haza hozhatnánk. Tehát télre lenne egy antiszociális mudim ki tudja milyen betegségekkel (kizárt hogy tenyésztőnél vegyék meg) Miért nem bírják megérteni hogy a mudi (meg semmilyen kutya) nem abból áll hogy kirakom a hegyre oszt jó napot. Ennek semmi értelmét nem látom. Vagy csak én lihegem túl ezt az egészet?
2013. febr. 26. 12:48
 1/10 szacsiga ***** válasza:
100%
Érdekes eset :) Miért akar apukád egy olyan kutyát, amit alig látna? Mi ebben a jó neki? Hogy rárak 1-2-3 másik emberre egy terhet, csak neki ne legyen vele gondja. Akire rábízná, azzal nem tudsz beszélni, hogy vagy legyen az ő kutyája, és gondozza rendesen, vagy hanyagolják a kutya témát? Nem egyszerű család neked sem...ismerős.
2013. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a srác is imádja a kutyákat szóval neki nem lenne nyűg. A baj hogy apám egyszer szereti a kutyákat egyszer meg nekem tiltja meg hogy 10 méteres körzetben megközelítsek egyet....érdekes eset.
2013. febr. 26. 13:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom én se miért lenne neki ez jó...bár ő többet jár ki mint mi.
2013. febr. 26. 13:05
 4/10 Valletta ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy így csak pénzkidobás a kutya, hiszen pár tízezer forintot így is rá kell költeni, a telket őrizni nem fogja, és ami a legfontosabb: bármelyik állatszerető szomszéd, arra járó, ha meglátja, hogy lakatlan telken van a kutya, teljesen jogosan tesz bejelentést állatvédőknél, a hercehurca meg nem hiányzik senkinek.
2013. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy észérvekkel próbáld meggyőzni. :S


Mondd el neki, hogy ha egy gyereket rakna oda ki, az a gyerek is elég szocializálatlan lenne télre és ez nagyon nagy gond volna. Próbál valahogy így magyarázni neki szerintem. Mármint hozz fel példákat.


Hogy egy kutya olyan, mint egy gyerek és nem lehet csak úgy ide-oda "dobálgatni". :S

2013. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát mindenesetre te sokkal jobb fej vagy mint faterod. :)


Mondd el neki, hogy a felelős állattartás nem arról szó ahogy ő tervezi, ez így egy nagy baromság.

2013. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat próbálok beszélni vele de egyre rosszabb. Megkérdeztem tőle hogy kant vagy szukát akar mire ő azt mondta a szuka össze vissza fial. Erre én mondtam hogy majd elvisszük ivartalanítani. A válasz csak az volt hogy ő nem viszi el mert nem fog bele avatkozni a természet rendjébe szóval lesz egy rakat kiskutya a hegyen.....ezek után gondolkoztam el azon hogy mi a fenének pofázzak neki úgy se érdekli..:/ Már azt is tudja mi lesz a kölyök neve...nem értem a gondolkozásmódját...
2013. febr. 27. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyuddal közösen nem tudnátok összefogni esetleg? Vagy ha apudnak van egy jó barátja, akkor vele is beszélhetnél/beszélhetnétek. Közös erővel sikeresebben meg lehetne győzni.

Ha több hozzá közel álló ember beszél vele, hogy ez nem jó ötlet, akkor talán megértené. :)

2013. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Apukám meg anyukám 10 éve elváltak nem is élnek együtt nem igazán tudnak hatni egymásra. Anya meg apa dolgaiba nem akar beleszólni. De jó ötlet egy próbát megér. :)
2013. febr. 28. 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb ötletem tényleg nincs, közös erővel kell hatni rá valahogy. Majd írd meg, hogy mi lett. :)
2013. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!