Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy kaphassak egy új kutyát [német juhászt]?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Tudod fizetni a chipeztetését, az állatorvos, a kajaköltségé, és az ivartalanítást? Lehet nem véletlen nem szeretnének kutyát.
2013. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És tudsz vele napi minimum három órát foglalkozni a következő minimum 10 évben?

Ha erre, és az előző válaszoló kérdéseire igen a válaszod, akkor csak mondd el ezeket a szüleidnek.

2013. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A réginek mi a baja?
2013. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a a válaszokat :) és igen foglalkoznék vele becsületesen, ahogy magamnak is meg ígértem mert tudom hogy egy kutyával nagy felelősség jár, és minden nap 3 óra hosszát vagy többet játszanék vele plusz gondoznám meg ilyenek sétáltatnám!! ^^ meg ha az ember tudja hogy német juhász-t akar akkor azt is tudja hogy nagy felelőségel fog járni :) de nem baj én gondoznám ahogy kell :)
2013. febr. 12. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez kezdetnek nagyon jó, ezt mondhatod is nekik. :)

Ha anyagilag nem jelent problémát a családnak, akkor elég lehet ennyi, esetleg néhány elmorzsolt könnycsepp, hogy megsajnáljanak. :)

Viszont ha anyagilag problémát okozna nekik, akkor ne erőltesd a témát, mert csak rosszul fogják érezni magukat attól, hogy nem adhatják meg neked amit szeretnél. És bizony egy kutya nagyon drága dolog. Egyrészt a vételára, de erre jönnek még az oltások, felszerelések. Csak a kezdés egész biztosan a vételárán kívül olyan 50 000 Ft. Később aztán nem kerül már ilyen sokba, csak az etetés meg az oltások, néha 1-1 új játék. Én a kistestű kutyámra havi 5-6 000 Ft.-ot költök, de egy nagyobb kutyánál biztosan több, de szerintem meg lehet úgy havi 8 000.-ből. Viszont bármikor beteg lehet, ami megint csak nagyon sok pénzbe kerül. Szóval ha szüleid azt mondják, hogy ezt a terhet nem tudják vállalni, akkor ezt fogadd el.

2013. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat :)! és nekem van egy malac perselyem amiben kb:35000-45000 ezer forintom van tehát én gyűjtöttem a kutyusra és oda is figyeltem arra hogy az oltás a kutya kaja a játék[ poráz, labda, sipoló játék] gyűjtöttem a pénzt és nem költöm el addig mig meg nem lessz a kutyus :)
2013. febr. 12. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Hú, hát akkor te nagyon kitettél magadért. :) Ha ezt látják a szüleid, szerintem jó eséllyel pályázol egy kutyusra. :)

Az a helyzet, hogy sok felnőtt nem gondolja át ennyire egy kutya vállalását mint te, úgyhogy ehhez csak gratulálni tudok! Ha én lennék az anyád, ezt látva biztosan megengedném. :D

2013. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sippara ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk, mi baja a régi kutyának, azzal miért nem lehet/kell foglalkozni?
2013. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!