Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Hogy tudnám...

Mit csináljak? Hogy tudnám rávenne a szüleimet hogy kapjak kutyát?

Figyelt kérdés
3.emeleten lakunk van 2 hörcsögöm 2 papagájom és halaim, és szeretnék egy kis szobakutyát de azt mondták hogy még egy darab hal nem jöhet ide nem hogy még kutya,mit csináljak?nagyon nagyon szeretném
2012. máj. 26. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos nem foglalkozol a mostani állataiddal sem,és a szüleid takarítják az akváriumot és ketrecet ..
2012. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
??kikérem magamnak minden héten pénteken mindig szó nélkül kitakarítom őket figyelek rájuk a hörcsögök napi egy órát szabadon rohangálhatnak egy elkerített részen nagyon szép igényes helyük van ...szóval igazán jól gondoskodok róluk mindegyik teljesen kézhez szokott a halaknak is szép akváriumuk van és ügyelek rájuk a papagájokról meg ne is beszélve .szóval...
2012. máj. 26. 13:10
 3/6 anonim ***** válasza:

én is így nőttem fel hogy mindig volt többféle állatom,szinte minden féléből de a kutya és a macska az örök volt úgy értem 3 éves korom óta folyamatosan 1!

Ha a szüleid olyanok hogy nekik elég ez a sok kisállat akkor nem tudsz mit tenni! Nekik ez is biztos sok költség fent tartani egy kutya nagyon sok pénz! Alapból 100 ezer ft körül van megvenni,onnéttól oltások,féreghajtás,betegségre felkészülés,szőrhullás,kozmetika igény szerint,tápokat megvenni..

2012. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

értem,de a kutyával mindennap :

akármilyen öleb kell egy nagyobb séta meg vagy 5-6x lekell vinni wczni,meg kell neki tanítani pár dolgot,fésülni,játszani vele,nem is beszélve a költségekről,nagyon sokba van:

egy normális kutya ára törzskönyvvel: 50.000 Ft azért vegyél törzskönyveset mert azoknak a kutyái általában szűrve vannak betegségekre és a kicsivel sem lesz később semmi gond.

akkor oltani kell (1 oltás 5000 ft) etetni kell,nem kevés pénzbe kerül.

2012. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

értem de nekem van külön erre félretett pénzem és még gyűjtöm tovább sőt még nyári munkát is szeretnék vállalni hogy onnan is jöjjön be egy kis bevétel meg én amikor ezeket a kisállatokat takarítom akkor én élvezem mert annyira szeretem őket és nem hiszem hoyg a kutya nyűg lenne mivel már az egészbe beleképzeltem hogy milyen lesz de még a folyton lejárkálás pisilni vinni meg a mozgás igényét kielégíteni még ez sem rettenet vissza mivel tisztába vagyok ezekkel és még ezeken túl is úgy gondolom hogy jó gazdi válhatna belőlem hiába mondják a szüleim hogy majd ha felnövök és lesz saját házam akkor majd azt csinálok amit akarok de akkor már nem olyan mint mikor 14 évesen van egy kutyád mivel ilyen idősen jobban tudom értékelni ezeket a dolgokat hiszen felnőttként másképp is fogok gondolkodni és az se biztos hogy lesz ilyenekre időm

kicsi korom óta panel házba élek és még sosem tapasztaltam meg milyen ha kertes házad van és milyen ha van kutyád..

2012. máj. 26. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Ne haragudj, de én sem engedném meg a gyerekeimnek így! Örülj neki, hogy egyáltalán ezeket az állatokat megengedik, meg ennyit! :) Nekem nagyon sokáig még halam sem lehetett! Majd ha felnősz, akkor te irányíthatod majd az állatkertet, de addig fogadd el a szüleid akaratát, én azt tanácsolom!

2012. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!