Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, Ma elütötte egy kocsi a...

SOS, Ma elütötte egy kocsi a kutyámat, mi a teendő?

Figyelt kérdés

A állatorvos barátunk most jelenleg nem veszi fel a telefont, az állatkorházba nem akarjuk vinni.. Nincs 20.000 forintunk... Egyébként, teljesen rednebn van, kicsit sokkos állapotban van, de semmi arra utaló jel, hogy bármi nagy probléma lenne vele... Most jelenleg vekszik, és elég szótlan ( pedig elég izgága sétáltatás után is ) Mire kell addig is oda figyelni hogy ne legyen semmi baja... Szeme nem véres... Megnyomkodtuk, sehol se nyüszít... csak a tüdeje táján kicsit felfigyel, és jelzi hogy fáj....


Segítsetek! Mire figyeljünk oda? Egy aggódó család...


Egy palotapincsi, 9 hónapos...



2013. febr. 27. 20:13
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Egy parkban történt, ahova már 2 hónapos korától vittük le.. Ott van egy kutyás társoság ( 9-10 kutya) hatalmas park elkerítve.... De a parkon kívül jött ki egy kutya, aki hozzánk tartozott( a társosághoz ), csak az meglátott egy macskát és elkezdett ugatni... és ő meg eszét elvesztve elkezdet rohanni a kutyushoz... (aki az egyik "jó barátja) és hát pont jött egy kocsi... Persze megállt, a többi kutyatartó ismerte a sofőrt... Ő is bepánikolt, leállt, és nagyon rendes volt... De jelentem hogy eddig semmi baja nincsen, majd most fogom megint elvinni az orvoshoz... De szegény most is fekszik... levittem reggel hogy pisiljen, nem nagyon akart mozogni... De ha mozgott, akkor nem sántított... semmi.. Majd pár órán belül kiderül mi lesz! Tényleg ne gondoljátok már azt hogy felelőtlen vagyok... Nagyon kis rendes kutyus... póráz nélkül sétál mellettem... nem rohan el... visszajön ha szólunk... De most mint ha nem ő lett volna... :((((((((. És azóta se az a kutya, akit mi kaptunk..:( De remélem pár nap múlva átvészeli ezt a lelki traumát... Hisz halál közeli élménye volt... Hát ha átértékeli a dolgokat..
2013. febr. 28. 08:01
 22/34 anonim ***** válasza:
46%

Na, még kiderül, h a kutya a hibás. Mág "átértkeli a dolgokat". Ne antropomorfizáld már szerencsétlen kutyát!


És de, én rendkívül felelőtlennek tartalak, konrkétan eltiltanálak az állattartástól.


Csak egy pillanatra gondolj bele: ha téged, agy valamelyik családtagodat elgázolja egy kocsi, akkor hazamész és tördeled a kezed, vagy hívod a mentőt?

2013. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
utolsó szóként... Igen a kutya a hibás, ki beszélt ilyenről? Rossz a felfogásod...
2013. febr. 28. 16:44
 24/34 anonim ***** válasza:
A kutyák nem vonnak le olyan tanúságokat mint mi emberek, ha meglát egy úttestet ezentúl nem az fog benne lejátszódni hogy jaj engem már itt elütöttek nem megyek le az útra jajaj. Ugyan...
2013. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig nem azért vagy sz@r állattartó mert elengedted a kutyát hanem mert miután azt a kicsi kis 7 hónapos apróságot ELÜTÖTTE egy autó te nem rohantál vele az első orvoshoz. Kutyát tartani nem kötelező de ha már tart valaki legyen már benne annyi, hogy nem reménykedik meg itt kérdezget hanem elviszi orvoshoz és megoldja valahogy.
2013. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
54%
Te mégis miért ruházod fel azt a kutyát emberi tulajdonságokkal?
2013. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
De a kutya is olyan, ha elüti az autó akkor utánna már valamikor az egész utcárajárástól elmegy a kedve és nem akar majd sétálni menni. De reméljük nem gy lesz.
2013. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nagyon eszes, felelős állattartó ismerősömék kutyáját 3szor ütötték el. Sose ment el a kedve..
2013. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én a kutyámat közvetlenül az út mellett füves részen is elengedhetem, mert nem rohan el se kutya, se macska után, de ha mégis, akkor meg behívtható és elsőre visszafordul (plusz út szélén leül és nem indul meg, ímg nem engedem neki). Ez a különbség közted és köztem.

Illetve ha a kutyámat elütné egy kocsi, akkor AZONNAL kihívnám a helyszínre az állatmentőt, h ne mozgassam feleslegesen. Ha valamiért nem tud jönni, akkor pedig AZONNAL taxi és rohanás kórházba. De biztos én vagyok a hülye meg retardált.

2013. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Neked még mindig nem gyanús hogy a kutyáddal valami nincs rendben ? :S
2013. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!