Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harlekin uszkár nem lehet tk-s?

Harlekin uszkár nem lehet tk-s?

Figyelt kérdés
Valamint tenyésztő adhat hobby célra, tk nélkül kutyát?

2013. febr. 28. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyenlőre úgy tudom, a standardnak nem megfelelőek ezen színek, nem lehet velük tenyészteni. De attól, ha ilyen kutya születik egy alomban még tk-es lesz, csak tovább nem tenyészthető! Hobbi célra, ivartalanítási kötelezettséggel adják el a tenyésztők.


Tenyésztő nem ad el tk nélkül kölyköt! Akkor már szaporítótól beszélünk! Még ha valamilyen hibája van is egy kiskutyának, akkor is kikéri a tk-et és csak a másolatot adja át a vevőnek.

2013. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális tenyésztő hobby kutyát sem ad tk nélkül. A tk 5500 Ft, nem ezen spórolnak.
2013. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Magyarországon nem. Illetve MEOE törzskönyves nem lehet, mert bizonyos érdekcsoportoknak ez nem tetszik. Ha jól tudom, akkor az Országos Terrier Klub végzi az el nem ismert színváltozatú uszkárok törzskönyvezését. A németeknél viszont nincs ilyen probléma, ott találsz rendes törzskönyves többszínű uszkárt is.
2013. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

És akkor ez a kennel?

[link]

Kifejezetten harlekint tenyésztenek, az oldaluk elég bizalomgerjesztő és utoljára tavaly nyáron született alom, egyáltalán nem úgy néz ki, mint ha szaporítók lennének.

2013. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát na ezaz. Akkor ha tőlük vásárlok már szaporítótól veszem. ?
2013. febr. 28. 13:20
 6/16 anonim ***** válasza:
Meg itt látszik a képeken, hogy a kutyusok kiállításra járnak, meg minden, tehát törzskönyvük biztosan van. Viszont ha van törzskönyvük, de tenyészteni nem lehet velük, akkor az utódaiknak már nem lehet törzskönyvük? Mert ugye egy nem tenyészthető szülő pártól vannak. Csak akkor lehet törzskönyves egy Harlekin, ha véletlenül sikerül be egy alomba? Elég fura ez az egészt, valahogy nem kerek nekem ez a dolog....
2013. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet törzskönyvük mint írtam, csak nem FCI által elismert, nem MEOE által kiadott törzskönyv. Vagy külföldi tk. Kiállításra is lehet menni velük, főleg külföldön, de Magyarországon is van olyan (nem MEOE által szervezett) kiállítás, ahová lehet nevezni. Érdemes lenne megkérdezni az ominózus tenyésztőt, ő biztosan többet tudna mondani.
2013. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jajj de bonyolult ez....

Miért nem elismert a Harlekin?

2013. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez csak politika. Van amelyik országban elismert, van amelyikben nem. Nálunk az a csoport, aki kézben tartja az uszkárok tenyésztését nem engedi a színkeverést és csak a hagyományos színeket ismeri el. De ne kérdezd miért, nem vagyok uszkáros csak másodkézből szoktam hallani a "csatározásokról" és főleg óriás uszkárosokat ismerek. Arról azért tudjatok, hogy a harlekin nem épp az egészség mintaképe. A hiányos fogazat és csonka farok nagyon gyakori. Nagyon szűk a genetikai állomány és nagyon terhelt.
2013. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha tényleg így van, akkor végül is indokoltnak tűnik a dolog.
2013. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!