Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava, Uszkár, Yorki melyik...

Csivava, Uszkár, Yorki melyik a legnyugodtabb, legcsendesebb?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 08:10
1 2 3
 1/22 ivilicious ***** válasza:
0%
mindegyik buta és túltenyésztett, de annyit tudok,h a csivavák idegbetegek,a yorkik elég csendesek,mert olyan buták,mint a tökök, az uszkárok meg elég ugrálósak
2013. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az uszkár a legnyugodtabb. Minél kisebb egy kutya annál nagyobb méregzsák :) Igaz neveltetéstől is függ, de általában így van. Ismerek olyan yorkit és csivavát, akik kissé agresszívak, de nem bántanak csak messziről agy a szájuk. És ismerek ugyanilyen fajtákat akik nyugodtak és csendesek. Szóval kutya és neveltetésfüggő is. De nagyszájú uszkárt még nem láttam :) Szóval az én véleményem szerint az a legnyugodtabb.
2013. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
És melyik bírja legjobban az egyedüllétet?
2013. febr. 27. 08:24
 4/22 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ mennyi időre hagyod magára. Ha sokáig akkor szerintem ne vegyél kutyát. Amíg kicsit elég sűrűn ki kell vinni hogy rászokjon a szobatisztaságra. Ráadásul ha egy kölyök kutyát magára hagysz, rombolni fog a lakásba és hogy fogod megtanítani neki hogy nem szabad? Meg amikor már nagyobb hozzá lehet szoktatni hogy magára hagyod, de ehhez idő kell.
2013. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló aztán borzasztóan ért a kutyákhoz...

Az uszkár egy kifejezetten könnyen tanítható, intelligens kutyafajta, nem véletlen, hogy nagy sikereket aratott a fajta cirkuszi kutyaként.

Nyugalom szempontjából is az uszkár a nyerő. A yorki egy terrier, a terrierektől ezek az ismérvek távol állnak. Patkányfogásra lett kitenyésztve.

Csivavát pedig eddig akárhányat láttam, mindegyik olyan hiperaktívnak tűnt.

2013. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha tönkreteszi a lakást és hazaérsz utána már hiába szidod le, ő nem fogja érteni hogy miért kapta. Amint valami rosszat csinál rögtön fegyelmezni kell. De ha sokáig magára hagyod sose tanulja meg mi a fegyelem és a szobatisztaság.
2013. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem kölyökre gondoltam, nyilván őt úgy nem lehet magára hagyni.
2013. febr. 27. 08:29
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Első, Te meg egy idióta vagy, aki valószínűleg csak tévében látott kutyát.


Kérdező, mindhárom fajta csodálatos, annyi a titok, hogy nevelni kell. Nekem yorkim van, sulit végeztem vele, terápiás kutya. Nagyon okos, mint minden terrier, gyorsan tanul, de kissé makacs. Néha szereti hallatni a hangját, kiváló jelzőkutya, de ha következetes gazdi vagy, akkor simán le tudod csitítani. Én kb 2 ugatás után rászólok, hogy elég, és abba is hagyja.

Az uszkárok NAGYON jó természetűek, talán velük lenne a legkönnyebb dolgod. Okosak, gyorsan tanulnak, nyugodtak.

Csivavával nincs személyes tapasztalatom, de azt gondolom a sok negatív vélemény azért alakult ki velük kapcsolatban, mert többnyire plázacicák cipelik őket a hónuk alatt cuki rucikba bújtatva. Kellő neveléssel belőlük is ugyanolyan remek társat lehet nevelni, mint a többi kutyából.

2013. febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem az uszkár nyert :) Egyébként van a környékünkön egy és úgy viselkedik mint egy királynő :) Fegyelmezett nyugodt, szófogadó. Nagyon szépen megnevelték.
2013. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kár ,hogy a sok felelőtlen gazdi miatt ilyen rossz hírük van a kistestű kutyáknak. Mivel nekem is yorkim van úgy érzem megkell védenem ezt a fajtát. Minden alom egyedei között vannak nyugodtabb és pörgősebb fajták. Ha nyugodtabbat akarsz akkor ha esetleg kutya vásárlás előtt állsz fontos ,hogy VALÓDI tenyésztőtől vásárolj és ne a legpörgősebb kicsit vidd haza hanem a legnyugodtabbat ha picit több is időt eltöltesz a kicsik között érezni/látni fogod ,hogy melyik a nyugisabb. A másik nagyon fontos dolog a nevelés! Azok a kistestű kutyák akik folyamatosan pörögnek, ugatnak, harapnak ált. a gazdi hibájából teszik ezt ,mert nem nevelik és nem biztosítanak neki elég mozgást. Az én yorkim most is itt alszik az ölemben és egy nagyon jól nevelt okos kutya. Van egy másik kutyám is akiről szintén elmondható ez. Szóval minden csak nevelés és energiaszint kérdése.
2013. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!