Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olyan "munkák" ill....

Milyen olyan "munkák" ill. sportok vannak amit keverék kutyával is lehet csinálni (nem pénzkeresésből)?

Figyelt kérdés
Elsősorban egy olyan kutyás hobbit keresek amivel a későbbiekben akár komolyabban is tudnék foglalkozni, esetleg amivel lehetne másokon "segíteni", mint mondjuk terápiás kutyákkal foglalkozni vagy nem tudom.

2013. febr. 28. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a keverék kutyusok sokszor sokkal okosabbak, mint fajtiszta társaik..Nekem is keverék van és nagyon nagyon okos, türelmes. Szerintem itt a gazdi a lényeg, ha sokat foglalkozol vele, szereted, és megtalálod azt a dolgot amit ő is szeret akkor menni fog bármi.
2013. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kezdj el vele játszani, közben tanitgasd, és amire látod, hogy fogékony azt próbáld erősíteni. Az enyém pár óra alatt megtanult végigmenni egy elég magasan elhelyezett falécen, persze először nagyon félt, de utána élvezte.. (kb. mint a gyerekek az első csúszdázás alkalmával)

Szintén pár óra alatt megtanulta visszahozni a nyusziját...

Viszont a pacsi adást, sosem szerette. Nem is erőltettem..

2013. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyakorlatilag bármi szóba jöhet. Agiltiy, Dog Dancing, lehet terápiás kutya mondjuk idősek mellé.

Attól is függ, hogy milyen keverék a kutyus.

2013. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Valletta ***** válasza:
100%

Mindent lehet csinálni keverék kutyával is, a lényeg, hogy legyen hozzá érzéke. Vagy a kutyához választod ki a sportot, vagy a sporthoz a kutyát. Nyilván azokhoz a sportokhoz, amelyek kifejezetten valamely ösztön erős meglétét feltételezik, elég lutri keverék kutyát találni, hacsak nem tudod biztosan, hogy a kutya valamelyik felmenője egy bizonyos fajta, mert akkor nagyobb esély van rá.


A terápiázás engem is érdekel, amíg nem lett meg a (keverék) kutyám nem is gondoltam rá, de ahogy megismertem a természetét, rájöttem, hogy ez bizony jól menne.

2013. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Az, hogy keverék kutyával mindent lehet csinálni erős túlzás, hobbi szinten persze bármit, de pl IPO-zni csak TK-es kutyával érdemes komolyabb szinten belevágni. Egyelőre csak tájékozódni szeretnék, hogy mik azok amik szóba jöhetnek.

Nem itthon szeretném trükkökre tanítani, mert az jópofa tud lenni, de az agyi fárasztáson kívül nem sok hasznát látom. Inkább ha megvan az az egy-két dolog amit kipróbálnánk felkeresek egy nekünk megfelelő iskolát ami biztos kezdést tud nyújtani az alapokhoz.

2013. febr. 28. 12:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem h mit szeretnél pontosan.. Hisz se a te habitusodat nem ismerjük, se a kutyáét, de még a testalkatát/felépítését sem. Így hiába mondom h flyballozatok (most direkt mondtam egy olyat amit még senki), ha van egy tacsikeveréked aki egyébként nem is labdás.
2013. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kutyás sportok illetve "munkák" után érdeklődöm, amiket komolyabban is lehet végezni keverék kutyákkal. Ennyi, nem személyes ajánlást kérek, csak érdeklődöm, hogy mi az ami van.

Hogy hozzám illetve a kutyámhoz mi illik az másodlagos, hisz ha utánanézek az egyes lehetőségeknek biztos kizárom azt ami nem nekünk való.

2013. febr. 28. 12:42
 8/11 sippara ***** válasza:

frizbee

flyball

agility

canicross

bikejöring

különböző terápiás munkák

dog dancing

...


de találtam egy (elvileg) teljes listát:

[link]

2013. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 28. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami még nem volt és hirtelen eszembe jutott:


ŐV, trieball, nyomkövetés, mantrailing, illetve bizonyos sulikon van pl. ebathlon, bemutató csoport,...


De mi számít komolyabbnak?... Ahol versenyezni is lehet? (Mindenben lehet versenyezni, csak kérdés, hogy az egy megyei/országos/világszintű verseny, vagy csak egy kutyasulin belül, gazdáknak rendezett "verseny", ahol a nyeremény tényleg csak a részvétel öröme...:))

Vagy simán szeretnél egy célt, ami hajt?

Mert akkor meg még simán ide sorolnám az engedelmes ágazatot is...


Amúgy nem tudom, miért gondoljátok, hogy a keverékekkel nem lehet bármit komolyan csinálni.

Az, hogy néhány gyökér nem akarja, hogy keverék kutyák is megmutathassák magukat, nem a keverékeket minősíti... valóban sok keverék van, akik játszva vernének kenterbe Tk-s kutyákat. Le lehet pontozni, de nincs sok értelme, mert ettől ez még tény marad.

A keverék tényleg lutri, de általában sokkal több "funkciójuk" van, mint a fajtatisztáknak.

Csak ha valaki konkrét célra keres kutyát, könnyebb választani egy olyan célra tenyésztett fajta jónevű almából, mint hogy annyira értő szemmel nézz egy bármilyen kutyát, hogy egy gyepis keverékről is megmondd 5 perc alatt, hogy a legjobb bombakereső lesz.:)


Olaszországban (például) máig 2 full keverék kutya a legjobb drog- és bombakeresők úgy, hogy egy isten háta mögötti gyepin botlottak beléjük.

Képzeljétek, mi lenne, ha tudatosan járnák így végig a gyepiket és menhelyeket...


Nem szabad abba a hibába esnünk, hogy azt hisszük, a kutyák génállományát úgy őrizhetjük a legjobban, ha igyekszünk csak TK-s kutyákra redukálni az állományt, mert csúnyán pofára esünk. A genetika rohadtul nem így működik.

Kinek nem inge, ne vegye magára, de botrány, hogy az egyik legjobb munkavonalas(!) nj kennelből olyan kölykök kerülnek ki, akik 9 évesen már mozogni sem tudnak.

Természetesen ez a szaporítás sem állapot, de ahogy máshol sem, a végletekben való gondolkodás itt sem szül semmi jót.


(Aki nem hisz nekem, kérdezzen meg bátran valakit, aki komolyan foglalkozik ilyesmivel... nem győzik hangsúlyozni, hogy a keverék semmivel sem rosszabb, csak más.)

2013. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!