Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutyák valóban hajlamosa...

A kan kutyák valóban hajlamosabbak az agresszióra, mint a szukák?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyesmiről szerintem ez nem nem függő.
2013. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában dominánsabbak, mint a szukák, de ugye a dominancia nem egyenlő az agresszióval...
2013. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a kan kutyák könnyebben pattannak össze, tehát gyakoribbak a verekedések, de ezeknek a túlnyomó többsége csak erőfitogtatás. Szukák ritkábban ugranak össze, de általában komolyabban.
2013. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Totál egyet értek a 3-as válaszolóval. A kanoknál legtöbbször jól megfigyelhető, hogy a következő pillanatban egymásnak mennek. Normális kutyák esetében ez inkább csak szájkarate, kakaskodás, acsarkodás két lábon egymásnak támaszkodva, a másik összenyálazásával, de sebet nem ejtve :) Ha komolyabb a dolog, akkor a kutyák alapból gázosak vmilyen szinten.

A szukák viszont tapasztalataim szerint akár bármilyen előjel nélkül is összebalhéznak, és képesek egymást nagyon komolyan meg is sérteni. Mintha sunyibbak, bunkóbbak lennének, mint a kanok :D

EZEK NEM FELTÉTLEN IGAZAK MINDEN KUTYÁRA, pusztán általános megfigyeléseimet igazolják :)


De a köztudatban az él, hogy két kan, illetve két szuka kutya szinte tuti biztos, TÖRVÉNYSZERŰEN összebalhézik, verekszik. Épp ma "vitáztam" egy ilyen fiatal emberrel, mert szerinte TÉNY, hogy két kan nem jön ki egymással, főleg, ha egy méretűek...hát no comment :D

2013. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A múltok álltam a futtató bejáratnál a két kan kutyámmal, miközben az egyik gazdi bőszen magyarázta, hogy két kan nem jön ki egymással, úgyhogy ne menjünk be. Többször felhívtam rá a figyelmét, hogy két kan kutya van nálam a póráz végén, de csak hajtogatta, hogy a kanokat sosem szabad összeengedni :)
2013. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Apám basztat folyamat hogy a kutyák majd megölik egymást meglátom...


A kérdésre válaszolva. Szerintem hajlamosabbak rá bárki bármit mond. Igazából annyi hogy 1 szuka 10szukából 7el nem fog arcoskodni. Kanoknál ez az arány szerintem fordított. Persze nem feltétlenül direkt agresziórol beszélünk, de ha nem figyelnek a gazdák könnyen verekedés lehet a vége... persze itt nem a labradorokról van szó :D

2013. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 1. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt azért ne feledjük hogy igenis a tesztoszteron felel az agresszióért, szóval naná. Hogy ez mennyire jön ki az nevelés kérdése.
2013. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!