Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban van buta kutya, vagy...

Valóban van buta kutya, vagy csak béna gazdi?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs buta kutya csak nem jól motiválja a gazdája vagy nincs elég tekintélye,így a kutya nem fog neki engedelmeskedni. Illetve olyan is lehet,hogy egyáltalán nem paszolnak össze pl.: egy nagy mozgásigényű kutya egy lusta gazdával. :D A gazda hiába próbálja lekötni a kutyát trükkökkel ha az inkább futna,de ha rendesen lemozgatja utána a kutya is könnyebben megtanulja az ül, marad parancsot.
2012. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Vannak okosabb és kevésbé okos kutyák, de az együttélés alapvető szabályait és az alap vezényszavakat minden kutya meg bírja tanulni. Nem minden kutyából lesz mentőkutya, de ha az alap dolgokkal gondok vannak, az a gazdi hibája.
2012. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki volt már kutyaiskolában, az tudja, hogy vannak butább kutyák. Ott ugyanaz a módszer, mégis van amelyik gyorsan tanul és van amelyik nem. Főleg mondjuk egy bentlakásos képzésnél lehet ezt látni, ott tényleg minden ugyanaz.

Nekem volt már nagyon okos és nagyon butus kutyám is. Alapvető dolgokat persze el lehet érni az utóbbinál is, de az igazán nagy mutatványokat az okos tudta megtanulni.

Szerintem még egy fontos faktor az is, hogy mennyire makacs, önfejű. Velük is nehezebb a munka.

2012. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem sok évvel ezelőtt volt egy rendkívül buta kutyusom. Nagyon kedves, aranyos, kezes, szófogadó, de szerintem kicsit fogyatékos jószág volt. Nagyon szerettük, de sokat nem lehetett tőle várni:)
2012. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, hogy miért hkiszik az emberek, hogy buta állatok nem léteznek. Igenis minden állatnak más az intelligencia szintje, mint az embernek is. Ezzel nem sértjük meg őket. A különbség annyi, hogy a vadon élő állat kiszelektálódik ha nem elég "okos". A kutya viszont nem vadon él, szóval a kevésbé okos egyedek is szépen eléldegélnek.
2012. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A palotapincsik nem a legokosabbak, de ott is vannak tűrhető példányok. Általában azok a kutyák akik csak "szépek" voltak és nem volt dolguk, nem igazán az eszük alapján lettek tovább tenyésztve ezért nem olyan okosak.
2012. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát, szerintem vannak nagyon okos, meg ritka buta kutyák is..


nekünk (pontosabban papáméknak) volt évekkel ezelőtt egy hatalmas fekete keverék kan kutyájuk.. kölyök kora óta náluk volt, kutyasuliba vitték, mittudom én, akárhogy tanították, az a kutya elszökött, beszökött a házba, fellökte a gazdáját, stb.. pedig többen is tanították.. a végén az tette be a kaput, hogy kiszökött az udvarból (senki nem tudja hol, minden kapu csukva volt, elől hátul, és a kerítésen se volt rés, szóval passz..) és az út közepén nekiugrott papám autójának.. szerencse hogy az övének, mert így nem jelentette fel őket senki, mert összetört a kocsi eleje.. időben lelassított, szóval a kutyának nem lett baja, de a kocsi orra gyönyörű volt.. (Y) az állatorvos mondta hogy altassák el, mikor megvizsgálta hogy nincs-e valami rejtett baja, mert komoly balesetet csinálhat..


szóval, vannak kutyák, akiket akárki akárhogy akármeddig oktat, eszméletlen idióták maradnak..

2012. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak kevésbé okos kutyák, akiket nem az eszükért szeretünk, vannak a makacs kutyák, akik vagy okosak, vagy nem annyira, de eszük ágában sincs azt csinálni, amit mi akarunk. Hozzáértő ember kezében nemigen veszed észre, hogy ilyen kutyáról van szó, mert amúgy a butább kutyák sok feladatra alkalmasabbak, mint az agyasak, illetve a nehezen motiválható kutyát is rá lehet venni a feladatmegoldásra, csak melósabb. Általában ha egy kutyát butának bélyegeznek, az azért van, mert a gazdája nem neveli-tanítja megfelelően.
2012. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!