Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A klikker kondicionálása?

A klikker kondicionálása?

Figyelt kérdés
Végre sikerült beszereznem egy klikkert. Tudom hogy úgy kondícionálod elsőre hogy klikk és akkor juti. Az lenne a kérdésem hogy a már meglévő gyakorlatai segítségével is kondicionálhatom? Szóval azt mondom üljön le ő leül mert már azt tudja és nyomok egy klikket. Bezavarhat a kutyának ha így cselekszem?
2013. febr. 28. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Így is jó. persze csak sose előre nyomd hanem mindig utólag és mindig pont akkor amikor leül pont. meg nem árt váltani is legalább 1-1 fekszikkel meg randomba a semmiért is adjál. Ha a klikk című könyvet megvetted egyébként ott írják hogy így is lehet.
2013. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én inkább már egyfajta formálásként szoktam kondícionálni. Még nem állok neki a 101 játék dobozzal vagy ilyesminek, de alapvetően igyekszem nem passzív dolgokkal (ül és engem bámul) kondícionálni, mert abből iszonyú nehéz lesz később kimozdítani.

Én mindenképpen azt javaslom, hogy már a kondícionálásnál is arra figyelj, hogy a kutya cselekedjen, találgasson, mozgásban legyen, csináljon valamit.

2013. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
Én úgy kezdtem, hogy arra klikkeltem, ha a szemembe nézett.
2013. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én biztos h nem csinálnám így, hisz a klikkernek nem az a lényege h a parancs után nyomjuk (illetve az már a nagyon sokadik fázis). A kutya nem árt ha már a kezdetektől "használja", gondolkodik és nem az embertől várja az utasítást.
2013. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 4-essel. Nekem is sokkal egyszerűbb az ideiglenesekkel klikkerezni, mert náluk már eleve úgy kondícionálok, hogy jövök megyek, zsebben a kaja, kézben a klikker, és minden nekem tetsző viselkedésre megy a klikk. Így nem köti szituációhoz a klikket, és kb. a 10-ikre be van kondícionálva magától is, nem kell azt napokig kondícionálni. A sajátomnál még én is úgy csináltam, hogy ücsörögtünk a konyhában, ő meg nézett a szemembe, iszonyú nehéz volt rávenni, hogy aktívkodjon valamit.

Az ideiglenesek viszont, mivel már az elején is sokféle dologra kaptak klikket, alapból elkezdenek próbálkozni, sokkal könnyebb, meg jobb élmény is nekem velük klikkerezni sajnos, mint a sajáttal.

2013. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valletta ***** válasza:
Nálunk működött a szembenézősdi, bár nem is arra kértem, hogy egy percig bámuljon, hanem csak 2-3 másodpercig. Nagyon hamar ráérzett, 5 perc után már láttam, hogy érti, úgyhogy mutattam neki egy tetszőleges tárgyat, amit megszagolt, arra klikkeltem, azonnal levette, hogy mi van. Másnap már elővettünk egy dobozt is, azzal is csináltunk minden félét. Azt nem tudom megítélni, hogy ez gyors-e vagy sem, jó-e vagy rossz, mert nincs nagy tapasztalatom, de az biztos, hogy mindketten nagyon élvezzük. Egyébként azt mondják, hogy nem feltétlen jó dolog kezdetben olyan dolgokat elővenni, amit parancsra csinál a kutya, mert akkor passzívan viselkedik, ami pont, hogy a klikkerezés ellentéte.
2013. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!