Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány napig tart a klikker...

Hány napig tart a klikker kondicionálása? A kutyámnál egy hete csinálom, de még mindig nem reagál rá.

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kifejtenéd? Mit csinálsz, hogyan? Mit jelent, hogy nem hallgat rá?

Elvileg ha meghallja a klikket, mennie kell a jutifalatért.

2010. jún. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már egy hete minden nap 3x csinálom, hogy klikkelek és utána adok neki jutifalatot, hogy tudja ha klikk van, akkor falatot kap. De van, hogy kipróbálom amikor épp nem figyel rám, hogy klikkelek, de fel se néz. Mennyi ideig kell a kondicionálást még csinálnom? :S
2010. jún. 29. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes. Elvileg pár perc alatt rá kellene jönnie a kutyának, hogy klikk után kaja jár. Persze az hosszabb idő, amíg tényleg reflexszerűvé válik nála, de egy viszonylag rövidebb kondicionálás után már el lehet kezdeni a gyakorlást egyszerűbb dolgokkal, mint pl. lábnál követés, ültetés, fektetés, ilyesmi.


Hogyan csinálod a kondicionálást? Jutalomfalat tartó rajtad, klikker a kezedben, kutya előtted, klikk, nyúlsz a falatért, odaadod, klikk, nyúlsz a falatért, odaadod... A sorrendet véletlenül sem kevered össze? Nem nyúlsz a falatért hamarabb, mint ahogy klikkelnél, nincs állandóan falat a kezedben, igaz?

2010. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az baj ha több falatot veszek a kezembe? Mivel ugyanabban a kezemben van a klikker mint a falat :S
2010. jún. 29. 23:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy baj. Klikkerezésnél a falat soha nem lehet a kezünkben, különben a kutya arra figyel, nem a hangra. Be kell tartani a sorrendet, amit célszerű előbb egy emberrel begyakorolni, hogy a kutyánál már ne bénázzuk el: Klikk, nyűlsz a falatért, odaadod neki. Nem nyúlhatsz a falatért egy fél pillanattal sem előbb, mint ahogy elhangzik a klikk, mert akkor meg a mozdulatodra fog figyelni a kutya. Sok buktatója van a klikkerezésnek. Ha em tudsz beíratkozni egy Tükör módszeres kutyasuliba, akkor javaslom, hogy legalább ezt a könyvet olvasd el:

[link]


Te honnan próbálsz klikkerezni tanulni?

2010. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De ha jól értem, a napi 3 azt jelenti, hogy háromszor kattintasz, és utána adsz kaját? Lehet, hogy nem jól értem, de ha ez a helyzet akkor rosszul csinálod.


Leülsz, leülteted magad elé, és mondjuk úgy 10 percen keresztül: klikk, kaja, klikk, kaja, klikk kaja. Aztán a következő, hogy elkezded rávezetni a szemkontaktusra. Egy idő után már nem csak a vakvilágba klikkelsz, hanem ha rád néz. Ha nem rád nézős, akkor először az is elég, ha kicsit felnéz, aztán rávezeted a szemkontaktusra. Aztán egész étkezéseket úgy adsz neki oda, hogy szemkontaktra. ELvileg pár nap és figyelni fog rá. Olvasgasd ezt: klikker.hu


először a tanuljunk részt olvasd el, és utána a tanítsunk részt. DE jó ha megveszed a könyvet is. Bár nekem volt könyvem is, és sose ment magamtól, pedig próbálgattam házilag én is. Aztán a suliban megértettem. Nem olyan egyszerű eszköz, mint amilyennek tűnik.

2010. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Napi 3x-or úgy, hogy több klikkelés, a könyvben ami alapján tanulom abban 30x-or van én annyiszor próbálom, de úgy látszik akkor az volt a probléma, hogy a kaja a kezemben van és arra figyel nem a klikker hangjára. Akkor előkeresek egy zacskó amibe belerakom és majd csak a klikk elhangzása után nyúlok hozzá.
2010. jún. 30. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, az a baj, hogy a sorrendet cserélted fel, ahogy mondtad is. Zacskót nagyon nem javaslom, inkább egy rosszabb övtáskát vagy vannak direkt jutis zsákok, amibe nem sajnálod zacskó nélkül sem beletenni a jutifalatot, mert a zacskó csörgésére fogod kondícionálni. Övtáska vagy egyéb derékre akasztható szütyők a célszerűek, és akkor kényelmesen tudod használni mindkét kezed.
2010. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!