Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy az elvárásom a húgomtól...

Nagy az elvárásom a húgomtól kutyatartás és nevelés terén?

Figyelt kérdés

egy kis előzmény:

Van egy húgom 17 éves és 2 éve kapott egy kutyát (havanese).

Én előtte kérdeztem,hogy biztos fogod sétáltatni,nevelni,fésülni stb..??

-persze,persze..


aztán mondom legalább én sem fogom a kutyámat egyedül sétáltatni..


Ahogy teltek a hónapok észre vettem,hogy tesóm nem annyira foglalkozik a kutyájával.Mindennap vagy minden másnap ki kéne fésülni szerencsétlent,mert full csomós!!

mondom nehogy ne legyen már napi 15 perced a kifésülésre,nem szól semmit csak hallgat vagy elküld melegebb éghajlatra,hogy az ő kutyája azt csinál vele amit akar..vissza szólok neki,nem hagyom magam! :D

Állandóan flexin sétáltatja a kutyáját és a kutya egyáltalán nem hallgat rá, nem meri el engedni csak zárt helyen nehogy elmenjen,mondom nevelni kéne! az én kutyámat bárhol el lehet engedni mert 5 m-nél messzebb utcán nem megy,parkokba természetes messzebb megy,de visszahívható,engedelmes!!


Mindig azzal jön,hogy ő nem kutyab.zi és szereti a kutyáját,de mondom attól,hogy neveled és foglalkozol vele nem azt jelenti,hogy kutyab.zi vagy!!

meg nem szereti nevelni..

néha le se viszi,mert fáradt,ilyenkor én viszem le,hogy szegény be ne pisiljen..


Mondhatjátok,hogy én is levihetem,meg kifésülhetem,nevelhetem,de nem az én kutyám!!

sose tanulja meg felelősséggel tartani ha nem teszi meg ezeket!!


Meg a futókat,bicajosokat is megugatja,de tesóm,nem szól rá meg semmi..

ha ez így megy egy nagyon neveletlen kutya lesz belőle,már most is eléggé az tesómmal szembe biztosan.

Én rászólok,vagy oldalba bököm ha viselkednie kell,egyből hallgat rám!


Rám hallgat a kutyája,mert én nevelem, szépen jön mellettem sétáknál ,sose rángat!


Komolyan túl sok az elvárásom??

csak kicsit többet kéne vele foglalkoznia,annyira jó kutya lenne!!


2013. márc. 1. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a családi kapcsolatokba tartozna a témától függetlenül. Ha te nem tudod megváltoztatni a helyzetet, mi pláne nem tudjuk. Vagy visszaigazolást vársz? Igen, nagyon jófej, felelős, okos, ügyes vagy, a hugod pedig egy hülye, JAJ SZEGÉNY ÁLLAT, EZ MÁR KÍNZÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!4444!!!!NÉGY
2013. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem túl sok, egy 17 évestől ez már simán elvárható. Én 14 évesen kaptam meg a kutyámat.
2013. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

fenyegesd meg(tényleg csak fenyegetés legyen) hogyha nem foglalkozik a kutyájával, akkor majd egy másik család talán majd fog. Hátha kapcsol, hogy kéne valamit tennie azért a kutyáért.

ha meg lehurrog, és mondja, hogy az az ő kutyája, akkor közöld vele, hogy azé a kutya, aki eteti, gondozza neveli, és mivel ezt a szerepet ő nem vállalja, ezért tied a kutya, azt csinálsz vele, amit akarsz, úgyhogy ha neked nincs energiád az ő kutyájával is foglalkozni, nyugodtan dönthetsz úgy is, hogy viszlát a kutyának.

Ha ezt hitelesen előadod, és valóban szereti a kutyát, akkor talán foglalkozni fog vele.

ha meg veszett fejsze nyele, akkor tényleg elgondolkoznék az örökbe adáson, mivel gondolom, hogy te se úgy állsz ahhoz a kutyához, mint a sajátodhoz, és ez a kutyának sem feltétlen jó.

2013. márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Valletta ***** válasza:
Mindez szép és jó, igen, többet is el lehetne várni tőle ennél, de senkit nem lehet rákényszeríteni arra, hogy hogyan gondozza, nevelje a kutyáját. Az ő kutyája, ha te nem akarsz vele foglalkozni, akkor kénytelen leszel továbbra is elviselni, hogy olyan a kutya, amilyenné a gazdája nevelte.
2013. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki,hogy oda adom vkinek,mert te nem foglalkozol vele,de ő jajjj hagyjuk úgyse adod el,meg anyáék nem engednék meg ilyenek..


Most érettségizek,nagyon sok a tanulni valóm,meg külön órákra járok,meg edzésre,a saját kutyámmal így is keveset foglalkozok, amit hétvégenként bepótolok,ettől függetlenül 2-3 naponta kifésülöm és a napi 3x-i séta biztosítva van!!!még ha fáradt is vagyok,max nem sétálok vele sokat,de legalább lent van..


És,hogy őszinte legyek utálok az ő kutyájával sétálni,mert séta közbe nem az én kutyámra kell ,hogy figyeljek hanem az övére, a séták nagy része inkább fegyelmezés..minden szart megugat,sok időmbe tellett az is,hogy mellettem szépen jöjjön bár a séta első 10 perce azzal zajlik,hogy rá kell vezetnem én nem hagyom hogy össze vissza rángasson!!


Ősztől más lesz én tanfolyamra járok majd,akkor csinálok egy rendszert és abban nem az fog lenni,hogy állandóan én sétáltatom az ő kutyáját is!!


Szeretem azt a kutyát,meg jó vele foglalkozni,csak nekem még egy kutyára nincs időm,így csak a sajátomra jutna így kevés időből még kevesebb és én azt nem szeretném!

2013. márc. 1. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:
először is gratula a húgod felelősségéhez és a szülőknek is amiért ilyen gyereknek adtak élőlényt. én maximálisan egyetértek veled, de sajnos egyebet nem tehetsz mint teljesen leveszed a kezedet a hugod kutyájáról. egyáltalán ne foglalkozz vele , ne is vidd le. majd ha bekattan és bepiszkít majd lehet elgondolkodnia a huginak és a kedves szülőknek. az egyetlen ha veled szemben neveletlen a kutya pl. rádugrik természetesen fegyelmezd, de lényegében a kutyát "nézd levegőnek", senkit ne segíts fegyelmezni a kutyát, mindenki oldja meg maga, vagy oldja meg a kedves hugi ha baj van a kutyával, hadd pisiljen csak be a kutyus. bár hogy őszinte legyek csodálom hogy eddig nem brunyált a hugod szobájába a kutya. nah persze nem a rossz értelemben. a dolog lényege az hogy a szüleid és a hugod végre meglássák mi az ha egy kutyával nem foglalkzunk megfelelően. igazság szerint valahol meg is értem a trehány húgodat... végülis... van aki levigye és foglalkozzon vele nemde?
2013. márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem tudom mi történt de ez a mondat " nah persze nem a rossz értelemben." a nézd levegőnek a kutyát után jött volna.
2013. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt találtam ki,hogy nem fogom levinni és ha bepisil,bekakil nem fogom feltakarítani,ezt nyártól gondoltam,mert azért most van,amikor én is későn érek haza és azt a kutyám nem bírná ki és ő leviszi őket(azért nem azt mondom,hogy nem sétáltatja egyáltalán a kutyáját csak van amikor bemondja hogy ő fáradt ehhez, heti 2x-3x 1-1 sétánál van ,pl reggel leviszi,de délután már nincs kedve,este újra le,de van,hogy reggel nincs kedve ,meg délután se akkor csak este vinné le)amikor üvöltök vele akkor egy darabig normálisan viselkedik a kutyájával viszont,bár nem mindig használ.. én annyira sajnálom azt a kutyát,hogy nem lenne szívem megtenni,hogy nem viszem le és kb levegőnek nézem,tudom,hogy ez lenne a helyes,de én mindig a kutyának a legjobbat szeretném,ezért is teszek meg mindent a sajátomért és ezért is próbálok szerencsétlen kutyán segíteni..de amikor elhatározom,hogy na most nem viszem magammal ,akkor ül és várja rá adjam a pórázt nézz a nagy barna szemeivel csóválja a farkát egyszerűen bele gondolok,szegény biztos úgy kell pisilne már :( nevelést illetően elég határozott vagyok,de így ebben sajnos nem :(

De muszáj lesz vmit kitalálnom,mert ez így nem mehet tovább..viszont van amikor tényleg foglalkozik a kutyával de van amikor kb leszarja,nem tudom mért nem tud vmi középutat találni..sétáknál már nem szólok rá,hogy az 5 kg kutya rángatja össze vissza,nevelésben abszolút nem szólok rá,mert meg kapom,hogy kutyab.zi vagyok,meg nekem minden a kutyák körül forog,mondtam nem minden csak én felelősség teljesen foglalkozok a kutyámmal mivel elvállaltam és nem csak pár évre hanem min.15 évre...

Egyedül a fésülés miatt szólok,mert múltkor is megkaptuk a kozmetikustól, jogosan!hogy nagyon csomós a kutya szőre,de hát tesómnak lehet beszélni,egy darabig csinálja aztán már nem..nem is egy bulizós,eljárós ,hogy ne lenne ideje a kutyájára..

na mindegy..igazából már kiakartam ezeket adni,mert már nem bírom..sajnos anyumék is annyit érnek el nála,hogy jó rászólnak 1-2 hétig kifésüli a kutyát utána szarik bele...

2013. márc. 1. 19:21
 9/11 Valletta ***** válasza:

1. Szerintem amíg ő leviszi a te kutyádat, addig egy szavad sem kellene, hogy legyen.


2. Sőt, teljesen fair, hogy amíg ő ezt megteszi a tiéddel, addig te is megteszed az övével, ráadásul ritkábban. Szóval az nem fair, hogy amikor te már nem igényled az ő segítségét, akkorra időzíted azt a tervedet, hogy nem viszed le az övét. Aztán majd ha úgy alakul, akkor meg megint kelleni fog a szívessége?


3. Nyírassátok meg azt a szerencsétlen kutyát és akkor nem kell cibálni a szőrét, ha már senki nem hajlandó kifésülni a szerencsétlent.

2013. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor leckéztesd meg hátha veszi a lapot, dugd el a fésűit (beszélj a szüleiddel is hátha segítenek) hogy ne tudja ápolni a haját és így talán rájön hogy bár a kutyát nem a külsőségek érdeklik de nem jó ha ápolatlan a szőre. a másik meg hogy valahogy érjétek el hogy amikor neki nagyon kell, ne tudjon menni a toalettre, tartogassa addíg mígnem már szinte becsurgat. egész biztos hogy rögtön beleérzi majd magát a kutya helyzetébe. én nem engedem az enyémnek hogy húzzon de amikor tudom hogy sokáig kellett tartogatnia (pl. reggel elalszom) akkor kifele mindig szaladok vele, mert tudom hogy nem valami élvezet tartogatni, nekünk bezzeg milyen jó amint kell lazán elmegyünk ha tíz percenként akkor tíz percenként.


még az is eszembe jutott hogyha talán egy másik szemszögből közelítenéd meg a témát. pl. elbeszélgetnél vele hogy annak a kutyának nincsen senkije és nem is történik vele semmi ha ő nem viszi ki. és hogyha szereti a kutyusát akkor bizonyosan az a napi x séta nem nagy kérés tőle hogy egy kicsit jól érezhesse magát a kutya.

2013. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!