Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy az elvárásom a húgomtól...

Nagy az elvárásom a húgomtól kutyatartás és nevelés terén?

Figyelt kérdés

egy kis előzmény:

Van egy húgom 17 éves és 2 éve kapott egy kutyát (havanese).

Én előtte kérdeztem,hogy biztos fogod sétáltatni,nevelni,fésülni stb..??

-persze,persze..


aztán mondom legalább én sem fogom a kutyámat egyedül sétáltatni..


Ahogy teltek a hónapok észre vettem,hogy tesóm nem annyira foglalkozik a kutyájával.Mindennap vagy minden másnap ki kéne fésülni szerencsétlent,mert full csomós!!

mondom nehogy ne legyen már napi 15 perced a kifésülésre,nem szól semmit csak hallgat vagy elküld melegebb éghajlatra,hogy az ő kutyája azt csinál vele amit akar..vissza szólok neki,nem hagyom magam! :D

Állandóan flexin sétáltatja a kutyáját és a kutya egyáltalán nem hallgat rá, nem meri el engedni csak zárt helyen nehogy elmenjen,mondom nevelni kéne! az én kutyámat bárhol el lehet engedni mert 5 m-nél messzebb utcán nem megy,parkokba természetes messzebb megy,de visszahívható,engedelmes!!


Mindig azzal jön,hogy ő nem kutyab.zi és szereti a kutyáját,de mondom attól,hogy neveled és foglalkozol vele nem azt jelenti,hogy kutyab.zi vagy!!

meg nem szereti nevelni..

néha le se viszi,mert fáradt,ilyenkor én viszem le,hogy szegény be ne pisiljen..


Mondhatjátok,hogy én is levihetem,meg kifésülhetem,nevelhetem,de nem az én kutyám!!

sose tanulja meg felelősséggel tartani ha nem teszi meg ezeket!!


Meg a futókat,bicajosokat is megugatja,de tesóm,nem szól rá meg semmi..

ha ez így megy egy nagyon neveletlen kutya lesz belőle,már most is eléggé az tesómmal szembe biztosan.

Én rászólok,vagy oldalba bököm ha viselkednie kell,egyből hallgat rám!


Rám hallgat a kutyája,mert én nevelem, szépen jön mellettem sétáknál ,sose rángat!


Komolyan túl sok az elvárásom??

csak kicsit többet kéne vele foglalkoznia,annyira jó kutya lenne!!


2013. márc. 1. 13:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Valletta


Természetes,amikor vmelyikünk nem ér úgy haza a másik leviszi mind2-őt,de nekem azzal van bajom,hogy ha itthon van és mondom na menjünk sétálni,erre ő fáradt,nincs kedve stb..

és én úgy viszem le ,hogy ő ott fb-kozik,tv-zik és akkor b.szik a kutyájára..

hétvégéken 11-ig alszik mondanom sem kell,hogy minden hétvégén és szünetben és egész nyári szünetben reggel én vittem le mind2-őt, mert ő 11-nél nem kell fel előbb viszont,addigra már úszik a ház a pisiben és a kakiban..

így inkább leviszem...

az ,hogy néha leviszi az én kutyámat az semmi ahhoz képest,hogy ÉN milyen sokszor viszem le az övét!

2013. márc. 1. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!