Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyát a...

Hogyan szoktassam a kutyát a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
1 hete van nálam egy bichon bolognese 12 hetes kölyök kutyus. Kivinni még nem nem akarom, mert még hideg van és még nincs meg az összes oltása. A kutyapelenkára meg nem hajlandó pisilni. Próbáltam már, hogy felitattam a pisiével, de akkor sem oda ment. Ha még 2-3 óránként pisilne nem lenne nagy baj, de tényleg 10 percenként pisil, mire össze takarítom kezdhetem az egészet elölről.
2013. márc. 1. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hideg van? Hol? Nem egy meztelen csecsemőről beszélünk, hanem egy szőrös kutyáról. Nem órákat kell vele kinn sétálni, hanem amint készülődik a pishez, felkapni és kirohanni vele. Ha pisil/kakil kinn, akkor nagy dicséret és jöhettek is be.

Amúgy is vinni kell 2 óránként, minden kajálás ás ivás után, illetve minden játék és alvás után is.

2013. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a kutyapelenkát, azzal csak azt éred el, hogy a kutya teljesen összezavarodik, hogy ugyan most lehet-e a lakásban piszkítani avagy sem. Vidd le nagyon gyakran valami füves helyre, ahol nem fordul meg sok kutya, figyelj oda, hogy semmit ne egyen fel. Ha sikerül kintre pisilnie, akkor nagy dicséret.
2013. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

azért a pelenka ellenességgel vitatkoznék. nekem pelusra volt szoktatva a kutya mégsem volt semmi baj az átállással mivel eleve össze tudta kötni azzal hogy mostmár kijárunk tehát kint kell. ma már ott tartunk hogyha nem tudjuk valami oknál fogva a szokott időben levinni leteszünk neki pelust ha esetleg nem bírná ki és ha hiszed ha nem inkább tartogatja (durván sok ideig ahhoz képest hogy 5 hónapos) de nem megy rá a pelusra.


kérdező!

vagy kiviszed, azt már leírták milyen időközönként és hogyan. vagy pedig tedd a pelust arra a helyre ahova neki általában kényelmes. ha jó messzire viszed tőle nemigen fogja egykönnyen "megtalálni". az első hétben én több pelust is letettem minden olyan helyre amit sűrűbben használt. amikor a pelusra végezte én még ha utólag vettem észre akkor is odavittem megmutattam és nagyon megdicsértem. elvileg ez nem használ mégis egy hét alatt simán rászokott a pelusra.

2013. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nincs erkélyetek? Próbáld oda szoktatni,míg nem viheted le. Nincs előtte állandóan a víz? Csak mert azt sürgősen el kell venni, ha így van. Ha nem ez a gond, nem ártana egy orvost megkérdezned...
2013. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. márc. 1. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!