Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra 3 éves westie kan kutyámat?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt baj a pisi-kaki üggyel, de mostanába egyre több a "baleset" főleg éjszaka, és amikor suliba vagyok (7-15). Pedig előtte is és utána egész délután nyitva az ajtó, és kint rohangál. Én ezt most nem értem.

Szerintetek az ivartalaníttatás megoldás lenne? Vagy segítene? Egyébként is szeretném ivartalaníttatni, csak nem tudom segít-e.

Mit csináljak, hogy ne legyenek balesetek? Eléggé felnőtt kutya, bírnia kéne :/


2012. márc. 9. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Reggel suli előtt megsétáltatod? Az a gyanúm, hogy nem. Egy félórát minimum pisiltetni kellene. Úgy veszem ki az írásodból, hogy nyitva az ajtó és a kutyára van bízva, hogy kimenjen és megsétáltassa önmagát. (Azt sem értem, hogy most télen, hogy lehet egész délután nyitva az ajtó?) Nem tudom, hogy ez milyen kutyatartás, de hogy nem foglalkoztok vele az tuti.
2012. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Reggel 6-7 között kint szokott lenni. Igen nyitva az ajtó, hogy szellőzzön, és ha becsukjuk, ha ő nem akar bejönni, akkor kint marad.

Ebből szerintem nem az jön le, hogy nem foglalkozunk vele, eddig semmi baj sem volt a pisiltetéssel, csak mostanában.

2012. márc. 9. 12:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Első, nem biztos, hogy nem foglalkozik a kutyával...

Gondolom, kertes házról van szó.

Nálunk is ki-be járkálhatnak a kutyák, mert nálunk az a rendszer, hogy iskolaidőben napi 1 nagy kirándulás vagy biciklis futtatás van, hétvégente gigatúra.

A nap többi szakában a kert egy kijelölt pontjában végzik a dolgukat, ahonnan én rendszeresen a kukába pakolom a csomagokat.



Kérdező!

nem teljesen tiszta, amit írsz, ha jól értem, a kutya akkor is bent végzi el a dolgát, ha szabad kijárása van a kertbe.


Ez területjelölés. (Akkor is, ha kaki, pláne, ha jól észrevehető helyre alakít.)


Valami gáz lehet a falkádban...

Tedd helyre a kis buksijában, kinek hol a helye (nem erőszakkal!!)...

etetéskor előbb te egyél előtte, szórd ki a táljába a kaját, hajolj fölé és csámcsogj, majd szó nélkül hagyd ott, mintha a falkavezér, a domináns egyed meghagyná az elejtett őz maradékait a falka alsóbb tagjainak...


Vidd sétálni, ha kint végzi el a dolgát, nagyon dicsérd meg, még jutalomfalatot is adhatsz.

(elég egy kis kocka párizsi, sajt, virsli...)


Ha bent végzi el a dolgát ne szidd le, ha nem épp akció közben kapod rajta, csak szó nélkül takaríts fel.


Ha épp rákészülne a műveletre, esetleg mondd, hogy NEM (de ne túl dühösen, mert ettől komplexusai is lehetnek szegénynek), és rögtön vezesd ki az udvarra oda, ahova akarod, hogy végezze a dolgát.

Ha sikerült, iszonyatosan dicsérd meg, ujjongj, rajongd körbe, mennyire hihetetlenül ügyes, okos kutya...


Általában 1 hét és leesik nekik a tantusz... (kutyától és pláne a gazdi ügyességétől függ, hogy több vagy kevesebb idő alatt tanulj meg...)

2012. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak ismétled önmagad. Most is azt írtad, hogy kiengeditek a kutyát azt jó napot. Ebből áll a kutyával való foglalkozás? Azzal, hogy most megsértődsz és csak ragaszkodsz az igazodhoz, hogy foglalkoztok a kutyával, de közben nem, nem nekem ártasz, hanem a kutyádnak!


Írd le, hogy napjában hányszor viszitek sétálni és hány percre-órára. Milyen időközönként mentek nagy sétára, kirándulásra? Miből áll nálad, hogy foglalkozol a kutyáddal? Megfuttatod egyáltalán?? Mivel iskolás vagy, ezért gondolom, hanyagolod a kutyádat. Pedig iskola előtt, iskola után és lefekvés előtt minimum fél órát kellene mozgatni. És hétvégén, a szabadidődben pedig legalább egyszer, több órára elmenni, sétáltatni, futtatni, kirándulni.


Kedves második: Az a gáz a falkájában, hogy elhanyagolják a kutyát. Nem foglalkoznak vele, nincsenek szabályok, rendszer a kutya életében.

2012. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Reggel egy órát van kint a suli előtt szabadon. De előtte kap egy kis húst enni.

Suliból hazaérek, akkor rögtön kiengedem pisilni aztán megetetem táppal.

Megírom a leckét és 4-5 fele kimegyek hozzá játszani. 6kor elviszem egy kisebb sétára, és 7kor kap még húst enni, és fél9-ig kint van.


Hétvégén pedig reggeltől estig kint szokott lenni, ha jó az idő, ha esik akkor óránként 1x-2x kiviszem pisilni.

2012. márc. 9. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:
A kint van az azt jeletni h kiengeded a kertbe. Hangyaf@sznyit se foglalkozol azzal a kutyával...
2012. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, Te biztosan jobban tudod. ;)
2012. márc. 9. 23:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Little Red arra gondol, hogy a sétáltatás nagyon kevés...


A kutyának nem az az igazi öröm, ha összebújhat a kisgazdival és vakartatja a füle tövét (természetesen et is szereti:)), hanem a séta...

De nem ám annyi, hogy oké, akkor végigmegyünk a falu főutcáján meg vissza...


Ha van r lehetőség, vidd legalább 1 órás sétára a közeli rétre, ha van olyan erdős rész ahol még lehetnek kutyák, akkor oda...

(Persze csak ha jól behívható, nehogy elfusson a susnyásba)


Lehetőleg minden nap ugyanakkor vidd el sétálni.

És hétvégente legyen nagy túra, más környezetben...


Még családi programnak is tök jó...



Egyébként a biztonság kedvéért elvinném egy orvoshoz, e betegség miatt is lehet.

(Bár 3 évesen még fiatal lenne az inkontinenciához, de sosem lehet tudni...)

2012. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te írtad, h 4-5 felé kimész vele játszani, és még 6 körül van egy kisebb séta. Ez édeskevés. Minimum kettő 1-1 órás séta kéne h legyen. A játék nem tartozik szorosan bele a foglalkozok a kutyával kategóriába. Főleg, mivel házon belül történik.


De azzal, h a kertbe engeded ki, már még is válaszoltad, h miért nem szobatiszta.


A kutyának a kert a ház része. A kutya ott utál üríteni, ahol él. Az, h kiengeded a kertbe, neki semmivel se másabb, mintha te még mindig be lennél zárva a lakásba. Neki a séta az a momentum, mikor te kilépsz a házból. Olyan az élete, mintha te egy nap csak egyszer léphetnél ki a lakásodból, egy rövid időre. Akkor kéne elintézned a "szocális ügyeidet" (más kutyákkal való találkozás, nyomhagyás, stb), és a wc-zést is. Tudom, te vissza tudnád tartani egész nap h csak akkor a kis időben engedd el. De egy kutya nem tudja. Neki a legrosszabb, h a saját életterében (a kertben) kénytelen pisilni és kakálni. De mivel ti ezt normálisnak állítottátok be a szemében, így szerinte bent is lehet. Mivel neki a kert a ház része, mint már mondtam.

2012. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!