Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy elmúljon a...

Mit csináljak hogy elmúljon a fülgyulladása?

Figyelt kérdés
A kutyám sokszor rázza a fejét és vakarja a füleit,valószínű begyulladt neki,de a szüleim nem hajlandóak elvinni őt állatorvoshoz..mondtam nekik hogy vegyünk kutyáknak való fülcseppet de sokallják az árát..így mit tehetnék? nekem nincs pénzem.
2013. márc. 1. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Még annyit, hogy ha egyszer lesz egy kicsit több pénzed, érdemes befektetni az FLP Aloe First nemű termékére. Ez ilyen pumpás cucc, de pucolni is lehet vele a fülét, vagy időnként belefújkálni, ezzel megelőzöd a bajt. Onnan tudom, hogy az én kutyám nagyon fülgyulladásos volt. Mindig hordtam dokihoz vele, de 2-3 havonta újra előjött. Amióta ezt használom, nem gyulladt be újra a füle! Elég drága, de legutóbb 2 éve kellett vennem, és még a harmadáig van a flakon! Akkor kb olyan 6 000 Ft. lehetett talán.


A kövirózsa kivonat is nagyon jó, de azért azt tudd, hogy ha már nagyon durva a fülgyulladás, akkor dokinak kéne jó mélyen kipucolni, akár átmosni a fülét, ezt te nem tudod megcsinálni. Viszont ha erre kerül a sor, akkor a méregdrága fülcsepp helyett tökéletes a kövirózsa, tehát így is spórolsz valamennyit. De bízzunk benne, hogy nem annyira durva a dolog, és elég lesz az otthoni kezelés is. :) Ennek olyan 4-5 nap alatt kell meghoznia a hatását, ha addig nincs változás,akkor doki. Ha meg javul, akkor ne hagyd abba, hanem legalább 10 napig csináld.

2013. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy bármit is ajánlani tudjunk jó lenne tudni, hogy milyen állapotban van szerencsétlen állat füle. Mióta van begyulladva? Mit tapasztalsz? Ha belenézel a fülébe, akkor mit látsz?


A kövi rózsa kivonat jó ötlet, de valóban felesleges, ha nagyon erős a gyulladás, és tele van a kutya füle lerakódott cuccal. Ezt fel kell oldani, ehhez pedig állatgyógyászati boltban tudsz venni fültisztító folyadékot, kb. 1500-2000 ft között van egy flakon. Ebből kell önteni a kutya fülébe egy kicsit, majd jól belemasszírozni, hogy feloldja a váladékot. A kutya ingerből azonnal megrázná a fülét, de amíg tudod, próbáld nyugtatni, hogy a szer minél mélyebben fel tudja oldani a fülzsírt, a koszt, majd engedd, hogy kirázza magának. Ezt követően fültisztító pálcikával, vagy vattával szépen kitakaríthatod neki, de ne nyúlj mélyre, mert könnyen sérülést okozhatsz.


Ezt ismételd pár napig, majd ha már úgy látod, hogy tiszta a kutya füle, akkor jöhet a kövirózsa kivonat, amivel magát a gyulladást kezeled.


Ha ezt magadnak el tudod végezni, akkor simán megúszod 2-4 ezer ft-ból, ami azért nem a világ vége.


Egyébként fülgyulladást okozhat a begyulladt bűzmirigy is, amit viszont jó lenne állatorvossal megnézetni, mert nem gyerekjáték.


Egy normális állatorvos nem kér el vagyonokat egy fülgyulladásért, nem kerülne vagyonokba, de ha te is boldogulsz vele, akkor ügyes vagy.

2013. márc. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Általában reggel meg este szokta rázogatni a fejét,meg vakarja,nem nyüszög közben,a füle nem büdös és nem mutat jelet arra hogy nagyon fájna neki mert továbbra is aktív és játékos,inkább kellemetlen lehet. Belenéztem a füleibe de semmi különöset nem látok..nincs kipirulva és tiszta.

Mindent megpróbálok hogy hamar teljesen rendben legyen :)

köszönöm a tanácsokat,tényleg sokat segítettetek.

2013. márc. 2. 08:40
 14/15 _Girl_ válasza:

"Egy normális állatorvos nem kér el vagyonokat egy fülgyulladásért, nem kerülne vagyonokba, de ha te is boldogulsz vele, akkor ügyes vagy."


Ezzel azért vitatkoznék, nekem is ugyanez a problémám volt, begyulladt a kutya füle, 7500 Ft-ba került, adott rá az orvos egy fülcseppet, amitől elmúlt, de rá 2-3 hétre ugyanúgy előjött.


Előtte a szemével volt gond, a szemére való krém pedig 10.000 Ft volt-és egy icipici kis tubus, alig fér el a kezedben.


Bár gondolom az is számít, hogy fajtatiszta-e a kutya, de régen a keverék kutyánkkal sose volt gond, a fajtatisztát pedig folyamatosan lehet vinni ilyen-olyan problémákkal.

2014. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Carolina123 válasza:
Vegul mi lett a kutyussal?
2016. dec. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!