Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tök kiábrándító nekem....

Ez tök kiábrándító nekem. Vélemények? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kutyát. belegondoltam a hűségébe. hogy hűséges ahhoz aki enni ad neki, foglalkozik vele. de az eléggé kiábrándító hogy csak azért engedelmeskedik nekem mert utána kap jutifalatot. nekem azért engedelmeskedjen mert tisztel, és szeret. de ezek után van benne egyáltalán szeretet ha csak valamiért cserébe engedelmeskedik?
2013. márc. 2. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Javasolom, hogy fordulj Csernus dokihoz. Rád fér.
2013. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sokat vársz egy állattól. Ő ösztönlény, és főleg a finomságokkal veszik rá az állatidomárok is a jószágokat, hogy produkáljanak. Ettől függetlenül azután olyan kapcsolat alakulhat ki a kutya és a gazdája között, ami már-már emberi. Egy pillantásból értik egymást, megérzik egymás hangulatát.
2013. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és ha az elején kajával veszem rá mindenre, akkor mikor fog jutifalat nélkül is engedelmeskedni? ugyanis nekem volt már egy kistestű kutyám, de jutifalat nélkül semmit nem csinált meg. csak ha látta a kezemben.
2013. márc. 2. 13:37
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

A kutyának hatalmas a szociális igénye, körülbelül akkora, mint egy pár éves kisgyereknek. És ez nem az ételtől függ! Ha megfelelően neveled, normálisan foglalkozol és kommunikálsz vele, kötődni fog hozzád függetlenül attól, hogy tömöd-e jutalomfalattal vagy sem. A szabályokat pedig, amiket felállítasz betartja jutalom nélkül is. Ilyen szempontból engedelmeskedik neked, már persze ha megfelelően foglalkozol vele.


A tanítás más kérdés és más kategória is. A feladatok, trükkök megtanulásához és gyakorlásához kell a megerősítés a kutyának (akár csak az embereknek, különösen a gyerekeknek). De a tanítás első sorban nem is a viszonyotok miatt fontos vagy a kutya szeretete miatt. Az azért kell, hogy mentálisan is elfáradjon. Mivel nincs rendszeres vadászat, nincs már falka, ezért le kell vezetni a kutya szellemi energiáit is, pont úgy, ahogy fizikait is.


De látszik, hogy még nem sok közöd volt kutyához, így ezt nem is értheted. Így persze kétesélyes a dolog kimenetele. Vagy elrontod a kutyádat (elkényezteted vagy épp nem foglalkozol vele, mind a kettő esetben elhanyagolod és nem neveled) vagy pedig már előre felkészülsz, tanulsz és a kutyával is a kezdetektől tudatosan, felelősen foglalkozol. Még akár segítséget is kérsz ehhez.

2013. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Tipikus eset, az előző kutyádat rosszul vagy egyáltalán nem nevelted, ha nem hallgatott rád.
2013. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
De ha ez a véleményed, egyáltalán minek akarsz kutyát?
2013. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

enyém kiskora óta szarik nagyba a jutalomfalatra,mióta hozzám került mindig szeretettel neveltem.

Ő akkor a legboldogabb ha azt mondom neki okos kiskutya,ügyes kutya.

Mindig a kedvembe akar járni,és soha nem a kaja motiválta hanem az hogy büszke legyek rá és szeressem őt.

Nem minden kutyát a kaja hajtja,ezt az én kutyámmal cáfolni tudom!

2013. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Én például kedvelem és tisztelem a főnökömet, de azért motiváltabb vagyok ha fizet is munkámért.
2013. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Valletta ***** válasza:

A hűség és a tisztelet két különböző dolog, a szeretet meg egy harmadik.

Jutalomfalatot azért kap a kutya, hogy megerősítsük abban, hogy amit csinált, jól csinálta, de a jutalom lehet dicséret vagy játék is, viszont tény, hogy a kaja nagy motiváció. Amikor a kutya már tudja, hogy mit kell tennie, a jutalomfalatot el lehet hagyni. Azért engedelmeskedik, mert tisztel, és nem azért, mert szeret. A tiszteletét viszont ki kell vívni. Szóval ha a kutyád nem tisztel, akkor valóban csak a kajáért fog ideig-óráig engedelmeskedni, vagy még azért sem.

2013. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De jó hogy le lettem pontozva mert soha nem tömtem jutalomfalattal a kutyám.

Meg se ette sose,max kényszerrel akkor minek adtam volna neki?

Minden kutyát más motivál,én ezzel csak arra akartam kilyukadni,hogy az enyémet csak a pozitív megerősítés motiválja szóban,hihetetlenül gyorsan tanult így egész életében és nem kellett tömnöm hozzá csak dicsérnem. És biztos nem csak az enyém ilyen.

Párizsit,virslit meg hasonlókat meg nem használhatok jutalomfalatként mert néha rájön a hasmars ezektől.

Akkor miért is lettem lepontozva?

2013. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!