Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csontot adhatok ragcsal...

Milyen csontot adhatok ragcsalni a kutyamnak?

Figyelt kérdés

Sertes csipocsontot kaphat? Attol nem lehet baja? Mire kell odafigyelni csontvalasztaskor? Annyit tudok,hogy csoves csontot nem szabad nekik adni,mert szilankosan torik.


Elore is koszi?


2013. márc. 3. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A jó csont


A szilánkosan törő csöves csontokat (elsősorban víziszárnyasok, öreg kakas és tyúk végtagcsontjait) ne adjunk az állatnak, mert belefúródhatnak a nyelőcsőbe vagy a bélbe, komoly sérüléseket és vérzéseket okozva.


Lehetőleg baromfi vagy nyúl lapos csontjait (például farhátot, mellcsontokat), vagy jól megfőtt csirkenyakat tálaljuk elé. Ezek nem fognak problémát okozni. A nagyobb, főtt csöves csontok rágcsálása (sertés- vagy marhacombcsont és -lábszárcsont) kiváló elfoglaltságot nyújt a számára, és élettanilag is jó hatással bír, emellett a fogait is tisztítja. Sertéscsontot azonban az Aujeszky betegség miatt csak és kizárólag hőkezelve (sütve vagy főzve) adjunk oda.


[link]

2013. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én marhalábszárcsontot szoktam adni a kutyámnak, ez az egyetlen csont amit nem képes elrágni, így gazdaságos :)
2013. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kizárólag sertés lapockát, és velőscsontot adok neki.
2013. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!