Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy fajtiszta?...

Mit jelent az, hogy fajtiszta? Mert én úgy tudtam, hogy pl. a törzskönyvezett kutyát, fajtatisztának hívják. És akkor mikor kellene használni a fajtiszta szót?

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés, de most akkor nem értem , hogy hogy jött ez a fajtiszta szó...Mert sokan ezt használják a fajtatiszta helyett...

2013. márc. 3. 16:14
 1/5 sippara ***** válasza:
77%
fajtiszta = anyu és apu is kutya volt, nincs a felmenői közt egyetlen macska, tehén, vagy kanári sem :)
2013. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

kutya, macska, ló, tehén...ezek a fajok, tehát a fajtiszta ami nem hibrid és a felmenői mind a saját fajába tartoznak.

Pl az öszvér, liger stb nem faj tiszták, az utódaik nemképesek szaporodni stb

2013. márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy tudom, hogy a fajtatiszta kutya törzskönyves szülőktől származik, és kölyök a fajta tiszta volta miatt akár törzs könyvet is kaphat, ha a tenyésztő úgy dönt.

A fajta jellegű kutya, az nem törzskönyves kutyáktól származik,mégha hasonlít is a fajtára.

Pl van egy németjuhász kutyád, de nem törzskönyves szülőktől származik, de németjuhásznak néz ki, akkor az fajta jellegű kutya. Viszont, ha az apa és az anya is törzskönyves kutya, akkor fajtatiszta kutyus.

2013. márc. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
FAJ : maga a kutya egy faj. Ezen belül beszélünk FAJTÁ-król. Németjuhász yorkshire terrier stb. Azonos fajták szaporitásakor beszélünk fajtatisztaságról. Minden kutya utódja fajtiszta, mert kutya az apja, és az anyja is.
2013. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a válaszokat^^ Most már tisztában vagyok vele, hogy melyik mit jelent :)
2013. márc. 3. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!