Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj hogy jobban szeretem,...

Baj hogy jobban szeretem, tisztelem a kutyákat mint az embereket?

Figyelt kérdés
Ez nem most kezdődött hanem világ életemben, persze nem a szűk családomat, anya, apa tesó, párom, hanem a rokonaimtól, idegenektől! Ez mitől lehet?? ez baj?
2013. márc. 3. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
az nem baj, csak ne ess át a ló tulsó oldalára mint egyesek.
2013. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy valahol egy természetes érzés, hiszen az ember élete során a bántásokat, csalódásokat a többi embertől szenvedi el, ők okoznak fájdalmat.

Az állatok viszont nem akarnak bántani. Tőlük többnyire, ragaszkodást, kötődést, és szeretetet kapunk. De ez a hűség és szeretet nem olyan alapokon van, mint az emberek közötti érzések. Ezt elsősorban az ösztönök befolyásolják.


Én is előbb megyek oda egy kóbor kutyához, mint egy hajléktalan emberhez, de emiatt néha lelkifurdalásom is van :( Viszont mindig arra gondolok, hogy a bajt mindig mi okozzuk magunknak, mi emberek. De ha egy kutya kerül utcára, arról is az ember tehet.

Nehéz dolog ez... Nem akarom többre tartani az állatokat az embereknél, de amikor látom, hogy az emberek mikre képesek, mindig azt érzem, hogy legszívesebben úgy élném le az életem, hogy mindenféle állatkákkal (elsősorban kutyákkal) venném magam körül.

2013. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
valószínű az állhat a dolog hátterében hogy a kutyák mindig nyilt lapokkal játszottak, játszanak, járszani fognak. egy kutya soha de soha nem tud olyan aljas lenni mint az ember. egy kutya nem akar sem lelkileg sem fizikailag bántani de főleg nem ok nélkül. amelyik mégis bántana az is az embertől lett olyan. egy kutya nem törődik olyan dolgokkal amikkel az ember. őt nem érdekli ha az utcára kerülsz vagy millimos vagy. neki nem kell és nem is tudod megjátszani magad. rengeteg dolgot lehetne írni ami a kutya mellett szól az ember ellenében. sajnos. persze valljuk be vékony határ húzódik aközött amikor még érthető illetve aközött amikor már nem normálisnak mondható hogy egy kutyát nagyobbra tartasz az embernél. ha ezt a vékony határt nem léped át akkor szerintem normális.
2013. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nagyon-nagyon sok esetben én is így érzek :)
2013. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!