Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya kéne nekünk?

Milyen kutya kéne nekünk?

Figyelt kérdés
Sajnos többször pórul jártunk már 1-1kutyával, így ha van hozzáértő, akkor kikérném a tanácsát. Köszönöm szépen a segítséget, előre is! Adott körülmények: családi ház, még kis gyerekek(1-3 éves). Kéne: nyugodt kutya, gyermekszerető, nem őrült-ugrálós-szétrágó típus(:)), nem szökős fajta. Volt westie(kerítésen felmászós, szökős), labrador(kerítést szétrágós, ugrálós), Francia bulldog(nagyon pörgős). Ne túl nagy testű, de nem chivava méret.Olyan, aki azért nem túl barátkozós az idegenekkel, jelzi ha jön valaki, de alapvetően egész nap inkább pihenős kutya), aki azért meg van egyedül is, nem akar folyton más kutya társaságot keresni pl. a szomszédban.
2013. márc. 3. 23:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
A Sony kifejlesztett egy kutyát szerintem ez az ideális nektek
2013. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
23%
Berni pásztor,bullmasztiff.Ha győzitek kajával.Attól ne tarts hogy fellöki a gyereket.Ha mégis,attól se lesz semmi baja.Nyugodtabbak,kevesebb a mozgásigényük,szeretik a gyerekeket,a kamaszkor az veszélyes,de általában figyelnek,hogy ne tegyenek kárt bennük.Vagy még a bobtail-óangol juhász.Angliában óvodákban alkalmazzák őket...De ő sem kicsi.A kicsik általában pörgősebbek.
2013. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is egy pompás robotkutya vagy egy édi puha plüss, gyerekek imádnák!

Esetleg csináltassatok egy kutyaszobrot a kertbe valami élethűt az még rémisztő is lehet.

2013. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. márc. 3. 23:08
 5/32 anonim ***** válasza:
52%
tudom hogy a nápolyi masztiff pont a nagy kategória, de nyugodt, idegenekkel bizalmatlan, ilyen nagy macinak mondanám. családra nagyon vigyáz, pici gyerekekkel is nagyon jól bánik szerintem.
2013. márc. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
98%

pedig a francia nagyon nyugis fajta, még soha nem láttam pörgőset (mármint olyat ami az én mércémmel pörög). A labrador ha benő a feje lágya (olyan kb 3 éves korára) szintén nyugis.

Mennyit foglalkoztatok velük? Hányszor voltak sétáltatva egy nap?

Fáradt kutya egész nap pihen... nekem pl aussiem van és az is egész nap alszik (miután kora reggel alaposan lemozgatom)

2013. márc. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
ilyen kutya nem létezik ez kb olyan mint az ideális pasi :D de egyébként én francia bulldog párti vagyok a gyerekek nyuzzzzák egész nap és szerintem annyira nem pörgős kutya
2013. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Nektek nem hús-vér kutya kell, hanem egy gombnyomásra működő, néha csaholó, kertdísz. Az ember esze megáll.:)
2013. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
A bulldogot kaptuk már felnőtten, állandóan rohangált és pörgött a gyerekek körül. Túl nagy kutyát nem szeretnénk. Szomszédban van egy bernáthegyi, aki vonzza a kutyáinkat és mindegyik menne játszani. Sajnos a férjem reggeltől estig dolgozik és én a két kicsivel nem tudom sétáltatni vinni a kutyát, így csak a kertben van egész nap, de van kb. 50x 20méternyi mozgástere. Tanítgattuk őket,de nap közben, mikor nem értünk rá vagy nem voltunk otthon, vagy éjjel már mennek is a szomszédba játszani.
2013. márc. 3. 23:16
 10/32 A kérdező kommentje:
Nyilván mindegyik unatkozik nap közben egyedül, de csak van olyan kutya, aki megvan nélkülünk is egy ideig és pihen inkább minthogy azon törje a fejét, hogy hogyan szerezzen magának társaságot.
2013. márc. 3. 23:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!