Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyát örökbefogadni?...

Idős kutyát örökbefogadni? Megéri?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbefogadni egy kutyust, mindenképpen olyat, akinek már nem sok esélye van gazdit találni (öreg, fekete, sérült, stb). Kinéztem egy 8 éves kutyát, 5 éve van már a menhelyen. Egy ilyen korú kutyát lehet még nevelni? Nem bonyolult trükkökre gondolok, csak alapvető szabályokra, amit a menhelyen nem volt lehetősége megtanulni. Lakásban tartanám. Megéri? Lehet még formálni a jellemét, vagy ez nem korfüggő? Köszi.

2013. márc. 3. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem korfüggő, zseniálisan alkalmazkodnak. Ha van kutyás tapasztalatod, akko meg fogod tudni nevelni, viszont 5 év menhelyi élet után lehet, hogy kihívás lesz neki egyedül lenni, előfordulhat, hogy szeparációs szorongása lesz.

Arra kell felkészülni, hogy idős korban már gyakoribbak a betegségek, és ez komoly anyagi terhet jelenthet.

De sok szempontból megéri, mert velük már sokkal könnyebb az élet, nyugisabbak, szeretnek sokat pihenni. Na meg addigra már kialakult a személyiségük, tehát sok meglepetés nem érhet.

Nagyon szép tőled, hogy esélytelen kutyában gondolkodsz, én ismeretlenül is köszönöm neked!

2013. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta kutyák vesznek körül, most van 2 saját kinti kutyám, követtem el hibákat a nevelésükben, de tanultam belőle (túl engedékeny voltam). Őt néztem ki egyébként: [link] :) nemsoká tervezem h meglátogatom személyesen :) remélem összejön, nem tudom meg tudok-e birkózni a feladattal, de mindenképpen szeretnék egy kutyuson segíteni, kiborít ez a mostani kóborállat-helyzetkép :( Köszi a válaszodat, én örülök ha segíthetek :)
2013. márc. 3. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos vagy! Sztem ezek a szegeny kutyäk ha egyszer kikerülnek onnan igenis tudjak ertekelni es igenis erzik a külömbseget.Sztem is egyszerübb egy kisöreggel mint egy kajla kölyökkel.Viszont az tenyleg teny,hogy ha lebetegszik az sokba kerülhet.De ne legyünk pesszimistak,nekem is volt kutyam aki 12 eves koraig elt es soha nem kellett dokit vinni,csak elete utolso napjan.Sztem probald meg,baj nem lehet belöle.:-)
2013. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten ajánlom!

Én is idős kutyát fogadtam örökbe. Volt egy csomó dolog amitől félt, és néhány rossz szokása is, de nagyon hamar levetkőzte őket, és pillanatok alatt megtanult mindent, pedig előtte semmit de semmit nem tudott.

Mindemellett ők már nyugodtak, így kevesebb velük a gond. És ugyan úgy megszeretik a gazdájukat, min ha kis koruk óta vele lennének, sőt!

2013. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is lehet! Tedd szebbé a hátralevő éveit!

Szombaton barátnőmék állatotthonában jártunk. Nem rég leadtak egy 16 éves kutyát hozzájuk, a szívem szakad meg érte :( Olyan kis kedves, bújós, türelmes :(

Ha tehetném, én is kihoznám őt.

2013. márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Idős embernek én is idősebb kutyát javasolnék, mind a mozgatás-tanítás, mind a bekövetkezhető halál miatt :( Szomorú, de felelősen nézve a dolgokat, bele kell gondolni abba, hogy a fiatal kutya ott marad gazda nélkül, az örökösöknek meg nem kell...hány és hány ilyen eset van sajnos...és hány olyan is, mikor idős ember fiatal kutyát visz haza és nem bír vele, se mozgatni, se nevelni nem képes. Szerencsétlen kutya meg láncra-kennelbe-örökös pórázra kerül :(

Argos-omra altatás várt volna, mert idős gazdi nem bírt vele 9 hónapos korában. Roti-nj keverék. Nem tudom, milyen problémák lehettek vele, mert kertben-lakásban nagyon nyugodt és szófogadó volt első perctől kezdve...

2013. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám akit az út széléről fogadtunk be-annyira hálás minden nap-holy elmondhatatlan.Ahogy rám néz"köszönöm hogy nem hagytál ott egyedül a sok kocsi között"MEGÉRI igenis megéri.És tanítható klikkerelstb-csak ajánlani tudom hálásak érte
2013. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) ha sikerül találnom addig vmi munkát suli mellett akkor mindenképpen belevágok :)
2013. márc. 4. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!