Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges-e ezt kivitelezni?

Lehetséges-e ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sikerült találnom egy (több) nagyon jó hentest akik jelképes összegért oda tudnak nekem adni mindenféle nyesedéket és csontot. A kérdésem az lenne hogy baj-e ha ezentúl tisztán ezt kapja rizs nélkül? Esetleg szükséges a rizs is az étrendjébe? Illetve még arra gondoltam hogy azt a vizet amiben mindezt megfőzöm baj-e ha azt adom neki hogy igya meg? Nem tartalmaz semmi sót csak a húsból kifőtt enzimeket gondolom. A B.A.R.F. étrenden még csak gondolkozom, egyszer adtam neki nyersen marhahúst és nem ette meg csak úgy mint akinek fura nem ízlik. Ha mégis sikerülne ráálLni a B.A.R.F. etetésre akkor mielőtt odaadom neki azt le kell fagyasztanom? És mindegy hogy milyen hús, szárnyas, vagy sertés, vagy marha, adhatom nyersen? Félek hogy baja lesz tőle.
2013. márc. 5. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon nem jó, ha csak húst adsz neki. Olvass utána miből mennyit kell még mellé adni. A rizs mellé még gyümölcsök és zöldségek is kellenek.
2013. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincsenek kifőtt enzimek.


Ha barf akkor nyersen. zöldséggel-gyümölcsel a helyes arányaban.

Ha Prey akkor is nyersen. Ott csak hús van tudtommal de ott is vannak bizonyos arányok. Nézz utána mind2 etetési módról elég sok info van a neten.

2013. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy tacskóm,persze nem nálunk él,de őt pl csirkefejjel etetik meg száraztáppal,nem lesz tőle baja,ahogy neki sincs
2013. márc. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha megbízható helyről származik adhatod nyugodtan frissen, nyersen. a rizs nem szükséges a kutyának, ahogy a tészta vagy a kenyér sem, ha csak zsírt kap energiapótlásnak, az is bőven elég neki.

a főzéssel irreverzibilis változások történnek a hússal, denaturálod a fehérjét, amit így már nem vagy csak kevésbé tud hasznosítani a kutya. ha mindenképp hőkezelni akarod a húst, akkor a lehető legkevesebb ideig főzd.


a sertést ne add nyersen (se a vaddisznót se a házit) illetve ha felmerült a gyanú, hogy ilyen hússal érintkezett, ezek veszélyesek lehetnek, de minden más mehet.

2013. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Diesel!


Sok helyen olvastam hogy a nyers etetés azért jó mert a főzés során nem távoznak az enzimek a húsból, gondoltam akkor a vízben maradtak. Lehet bután hangzik de tényleg.


Kedves Nagazi!


Ha jól értelmeztem amit írtál akkor ha főzöm a húst biztosan nem kell aggódnom illetve nem károsítom a kutyát ha csak ezt kapja és semmilyen más zöldséget vagy köretet? A zsírtól nem hízik el a kutya?

2013. márc. 5. 19:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak hússal nem lehet etetni egy kutyát,egy sor hiánybetegséget okozhatsz neki.A lehető legjobb kombináció hús+táp(szerintem).Ezen kívül hétvégén a levesből a zöldség

meg ami van.A rizs nagyon jó kaja,szerintem kicsit drága ezért nálam ritkán kapnak.

2013. márc. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

főzéssel a férgesség, aujeszky-féle betegség és a szalmonella okozta fertőzés is elkerülhető (bár ez utóbbi annyira nem hatja meg a kutyát, mint az embert), mindazonáltal én nem ajánlom a főzést, vagy maximum tényleg indokolt esetekben, mert ahogy írtam is, hiába adod nekik a levet, azok az "enzimek" nem lesznek benne, pontosabban nem ugyanolyan, nem hasznosítható formában (és az értékes fehérjetartalmat is csökkented így).



zsírra szüksége van a kutyának, hogy a szervezete ne a saját ATP-jéből bontsa le a bevitt fehérjéket (ezen alapul a humán húsdiéta, Atkins a neve ha jól tudom), mert akkor le fog fogyni, de nyilván ha túl sokat adsz belőle, akkor el fog hízni. mivel húsetetéskor a különböző komponenseket magad méred ki, tudod figyelni a kutyát és ahhoz képest arányítani a kaja zsírtartalmát, ha tehát sovány, kicsit emelsz rajta, ha úgy látod, hogy hízik, akkor csökkentesz. télen pl. egy kinti kutyának illik többet adni zsírból.


a kutya teljesen jól elvan kizárólag hús etetésével is, amennyiben a megfelelő húsfélékből állítják össze az eledelét! ha csak színhúst kap, akkor igen, kialakul hiánybetegsége, de ha hozzájut belsőséghez, csonthoz, bőrhöz, izomhoz, és belekhez (ezt szoktuk helyettesíteni főtt zöldségekkel) akkor teljesen korrekt takarmányt tudunk neki összeállítani. a legjobb, legtermészetszerűbb az lenne, ha egész állatot tudnánk a kutyáinknak adni nap mint nap, de ezt ugye nem sokan tudják kivitelezni, így ennek a mintájára mixelünk össze különböző húsokat kis adagokban.


táp mellé teljesen fölösleges húst adni, a táp összetételét borítjuk csak meg vele.

2013. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A főzés során el "halnak" az enzimek nem mennek sehová :)


A hús táp kombináció nem jó. Valami a felszívódási idejükkel van ami miatt nem igazán jól működik. A rizs a kutyának teljesen felesleges ha kap elég zsírt a húshoz(vagy elég zsíros a hús ^^) széndhidrát lebontása a rizsből minimális.. a szájukban alakul ki de teljesen felesleges csak többet kakilnak tőle kb.


Két fő nyersen etetési ág van manapság. A PREY MODEL és a BARF. A BARFba bele tartozik egy kevés zöldség is az etetésbe a PREY-be nem utána lehet nézni.


Megvan határozva hogy melyik fajta húst mennyi ideig kell fagyasztani(hőkezelés) csirke 4nap kb minden más 7-8nap. Ha esetleg érdekel titeteket van egy facbook csoportunk ott sokat lehet tanulni erről. Én BARF ban hiszek inkább mint a PREY-ben némi zöldség szerintem el kel a kutyának. Ezt én a könnyebb emészhetőség kedvéért ledarálom nekik. és úgy kapja meg a húst.. Biztos ami biztos adok neki multivitamint is csak hogy kevesebbet mint az előirt mert ugye kap elég vitamint.


Van 1-2 dolog amit nem lehet adni a kutyának, vagyis nem kifejezetten egészséges. paradicsom, hagyma, szőlő stb de kb ezeken kívül bármit lehet adni neki a hús mellé.


Lehet belsőségeket is adni nyersen. Viszont ezekből meg van hogy mennyit ajálott maximum egy héten adni. erről is van több adat az interneten.


[link]


ezen a linken elég részletesen és jól le van írva minden, bár megéri máshol is utána nézni.

Az enyém most vacsira nyúlgerincet kapott és megkapta mellé zöldségnek azt a párolt zöldséget amit én meghagytam ebdére :)

2013. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!