Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki egyedül...

Van itt olyan aki egyedül lakik a kutyá (i) val? Hogy tudja kivitelezni?

Figyelt kérdés

Mind falkavezéri mind nevelési szempontból érdekel.

Elvileg az a jó ha minnél messzebb van a kutya rangban a gazdáktól, tehát ő van az utolsó helyen. Például amikor az ember hazajön akkor meg kell várni hogy a kutya lenyugodjon, először a családtagokat kell üdvözölni. De mit csináljon az aki egyedül lakik a kutyáival?

Vagy hogy tanitja meg hogy szobatiszta legyen, vagy ne rosszalkodjon amikor nincs otthon senki? Mert akik többen laknak azok le tudják vinni egymás helyett. Persze kivesz az elején egy-két hét szabadságot de azután? És ne mondjátok hogy az ne vállaljon kutyát, mert szerintem elég sok ember lakik egyedül és van kutyája, csak nekem még nem áll össze a fejemben, hogyan kell ezt csinálni.


2011. márc. 22. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
A kutya jól el van otthon egyedül.. Amikor hazaérek egyből viszem is sétálni. Mikor elmegyek otthonról rögtön azelőtt viszem ki. Kiskorába, mikor nagyon pici volt otthon voltunk vele, és megtanítottuk a szobatisztaságra..Eleinte pedig amikor először hagytuk egyedül biztos, ami biztos terítettünk le ilyen kis kutyapelust a földre, hogy ha kell neki arra pisiljen..
2011. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Tudod, én egyedül élek most már csak egy kutyával. Nem a kistestűek közül való. Nekem nincs falkavezér ambícióm vele. Én boldog vagyok, ha hazatéréskor az ajtóban vár. Akár egy rövid távollét után is. Nem tartok távolságot tőle, mert szeretem és remélem ,kutya módra ő is szeret.Mindezek után szinte tökéletesen hallgat rám. Amit mondok, az úgy van.Picinek, amíg nem voltam otthon, szépen lakott az elkerített kuckójában. Eleinte teljes újságpapír szőnyegen, aztán szépen fogyott a mennyiség, miközben nőtt a kutya.Éjjel az ágyam mellett aludt. Ki volt mindig fárasztva idegileg, testileg ahhoz, hogy átszuszogja azt a kevés időt, amit alvással töltöttem.

kb 4 hónaposan kapta meg a lehetőséget, hogy megmutassa, miként tud viselkedni elzárás nélkül.

Nem panaszkodhatok, mert talán két távirányító bánta a fogacskáit, de az is az én hibám miatt.

2011. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint csak igen komoly esetekben kell távolságot tartani a kutyával, egy átlag kutyánál enélkül is lehetsz vezér. Ez a példa, nem távolságtartás mert utána ugyanúgy megbabusgatom.

Mindegyik válasz nagyon hasznos volt eddig. :)

2011. márc. 22. 19:40
 4/11 IGCM ***** válasza:

Ne mtudpom hol hallottátok ezt a távolságtartást..én tartom a falkavezéri szabályoakt mégis közel állnak hozzám a kutyák :D

Nem is tudnék ilyen távolságot tartani amire gondoltok..bocs az offért..

2011. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en is egyedul elek a harom honapja orokbefogadott kutyammal. En is hasonlo problemakkal alltam hozza, a megoldas pedig egyszeru: idosebb, kisebb testu, nyugisabb kutyat valasztottam, igy tokeletesen belefer az eletembe. En sem tartom eletbevagonak ezt a tavolsag tratast, en egyedul elek kulfoldon, senkim sincs itt, kovezzetek meg de a kutyaval alszom es tarskent kezelem. Es ennek ellenre nem tor hatalomra, tudja a helyet...
2011. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
26%

Egyáltalán mi értelme lenne a távolságtartásnak.

Szerintem csak az tart távolságot a saját kutyájától aki nem is szereti igazán.

Vannak olyan emberek akik azt sem szeretik ha a saját kutyájuk a lábukhoz simul.

2011. márc. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én sportolni fogok a kutyámmal szóval nem jöhet szóba hogy bármilyen fajtájú, méretű, korú legyen és hogy lazán fogjam. Nektek szerencsétek van, de nem minden kutya ilyen. :) Én pl egyszer szerenék dobermannt tartani, azért attól nem azt várnám hogy minden praktika nélkül tisztelni fog.
2011. márc. 23. 01:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem én beszéltem a távolságtartásról, ne tőlem kérdezzétek. :)
2011. márc. 23. 01:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is egyedül élek a kutyámmal. 8 hetesen került hozzám, most 2 éves. Nekem szerencsém volt vele, soha nem rombolt, nem sírt.A házban lakik egy néni, aki vállal kutyasétáltatást, délben mindig ő viszi lesz mikor nem vagyok otthon. Reggel én sétálok a kutyámmal 2 órát, délben a néni viszi le egy rövidebb egészségügyi sétára, délután (1 órát) és este (2 órát) pedig én. Szellemileg és fizikailag is le van fárasztva, ha egyedül marad akkor pedig kap egy Kong-ot. Ahová lehet viszem magammal, 4 hónapos kora óta járunk kutyasuliba, 1 évesen BH vizsgázott, agilityzünk és aktívan dolgozó terápiás kutya. Szóval szerintem teljesen jól lehet kutyázni egyedülállóként is :-) És én is együtt alszom a kutyával, ettől függetlenül remekül lehet vele dolgozni, soha nem volt semmi problémánk. Idén érkezik mellé a 2. kutya :-)
2011. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Tudod, egy munkás ebem van .A kanok minden jellemzőjével. IPO-zok vele. Nem csináltam és nem csinálok semmiféle főnöki allűröket. Egyszerűen a nem nálam nem.Első perctől fogva.

Amikor meg szertelenkedik akár, azt is azért teheti, mert én megengedem neki.

2011. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!