Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás napi 16 óra mellett?

Kutyatartás napi 16 óra mellett?

Figyelt kérdés
Heti 3-4 napot dolgozom 16 órákat. Egyedül élek, nagyon régóta szeretnék egy kutyust magamnak. Bullterrierről lenne szó. Fellehet így nevelni és tanítani rendesen? Vagy nem tenne jót neki a sok egyedüllét?
2013. márc. 5. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ez rengeteg idő, nem vállalhatsz így kutyát sajnos. Így még csak macskát sem. :(
2013. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutyát biztos nem lehet így, egyedül felnevelni.
2013. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem lenne baj vele ha kertes házban élne,de azért jó lenne ha sokat foglalkoznál vele!Nem jó elhanyagolni egy kutyát,és naponta egy órát minimum foglalkozni kéne vele.De ha 3-4 napo dolgozol egy héten akkor legalább egy két napot szánj rá!
2013. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2hétben nagyon fontos hogy a kicsi mellett legyél..

A picit meg ugye napi 4szer kéne etetni és a szobatisztaságra nevelés sem igazán kivitelezhető így. Nem tudom hogy kertes házban vagy panelban laktok.. Kertesben is kell a napi minimum 1 óra intenzív séta,játék és a tanítás. Panelban meg meg kéne oldani az egészségügyi sétákat is és még azokon felül a fárasztás reggel, hogy a kutya lustuljon míg te dolgozol.. Hát én így nem vállalnék kutyát. Kölyköt végképp nem. Esetleg egy felnőtt, kisebb mozgásigényű kutyus?

2013. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen időbeosztás mellé nem való egy kutya.Lakásba végképp nem ,udvarra esetleg de szerintem önző dolog azért tartani ,hogy hetente 3 napig örömet szerezzen neked,félre ne érts nem kérdőjelezem meg a jóhiszeműséged csak a ráfordítható idő kevés.Nekem is egyedül volt udvaron sokat,búskomornak láttam kapott egy párt azóta könnyedén elvannak napközben.
2013. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Szerintem sem jó ötlet...gyakorlatilag 8 órát vagy otthon a hét 4 napján...ebből kell aludni is vmennyit, semmi időd nem maradna a kutyára. Lakásban kizárt az eü-i dolgok miatt. Kertben esetleg egy nyugisabb idősebb kutyát, esetleg menhelyit...
2013. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A bullterrier nem bírja az ilyen hosszú egyedüllétet.Egész egyszerűen olyan szinten ragaszkodik a gazdájához,hogy belebolondul az ilyen hosszú magányba.Ezt azzal fogja kimutatni,hogy leamortizálja csutkára a lakást és/vagy egész nap üvölt.Ennek főleg a szomszédok örülnének.

Még az a megoldás lenne,ha a pénz nem gond,hogy meló előtt beviszed a kutyanapközibe,este érte mész.Így elviselhető lenne neki.

2013. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Osztom Szilvi véleményét: kertesben egy menhelyi, idősebb kutya nagyon maximum. Egy bullterriernek nem kevé fárasztás kell, ennyi idő alatt meghülyülne egyedül. Esetleg szabadnapokon járj ki egy menhelyre segíteni, kutyát sétáltatni, így kutyák között is lehetsz, de nem kínzol egy kutyát sem ennyi egyedülléttel.
2013. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én napi 8 órát dolgozok plusz az igázás 1-1,5 óra. Reggel egy 30 perces séta, a nap legmasszívabb étkezése és indulás előtt 2 órás időzítőre bekapcsolom neki a tv-t. Mikor hazaérek van hogy még kómás vagy henyél valahol. Igazából szinte átalussza azt az időt,amíg távol vagyok. Az elején előfordult, hogy kicsit átrendezte a lakást, sőt az egyik cipőpáromat a mai napig nem találom, de úgy nincs vele gond. Mondjuk nekem angol bulldogom van és 3 éves korában került hozzám.
2013. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ez a tv időzítés baromi jó ötlet, nem is gondoltam rá még soha! Köszi!!!!! (bár még nem volt rá szükség és egy darabig nem is lesz)
2013. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!