Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbaba mellé kutya? Mire...

VargánéG kérdése:

Kisbaba mellé kutya? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok, nemrég el kellett búcsúznunk a kutyánktól :( de annyira megtörtem, és mélypontra zuhantam, hogy addig duzzogtam és nyúztam a párom, amíg rá nem beszéltem, hogy fogadjunk örökbe még egy kutyát! :)

Ki is szemeltem egy amstaff-vizsla keveréket, 6 hónapos, még nagyon kajla, viszont nagyon okos, szóval biztos vagyok benne, hogy mire a kislányom megszületik, addigra, ki tudom tanítani, annyira, hogy ne akadályozzon semmiben :) sőőőt...

Mondanom sem kell, mert magától adódóan állatorvosnál már jártunk, minden oltást megkapott, chipet, és mindent amire egy kutyának szüksége van, na meg persze nekem is ahhoz, hogy ne kapjak el tőle semmit!

deee párom azóta is ellenzi és sokszor rám olvassa, hogy, hogyan lehetek ilyen felelőtlen, nem fogom tudni ellátni a feladatokat, bla bla bla...



Kérném olyan anyukák, kismamák, vagy bárkinek a véleményét, aki hallott már hasonló szituációt, vagy vannak személyes tapasztalatai ezzel kapcsolatban!


előre is nagyon köszönöm :)



2013. febr. 11. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nyugi simán megoldható. Mire megjön a gyerek összeszoktok. Nem lesz semmi gond. 3 kutyám van gyerek mellett.
2013. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
nekem egy yorkshierre terrierem volt, de elajándékoztam ismerősőknek, anno nagyon szeretem volna kutyát, olyan volt mintha a gyerekem lett volna, de kiderült hogy ikreket várok és egyre furább dolgokat csinált, szobatiszta volt és odakakilt meg pisilt mindenhova meg hasonlók kétszer még meg is szökött, egy kis résen a kerités mellett én meg szaladtam utána, sűrűn meglátogatom és ott nem csinál ilyeneket, nagyon hiányzott de nem birtam volna
2013. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
én nem vagyok kutya örült, van egy kis fekete pincsink őt nagyon szeretjük van is érte vita ilyenkor meg tavasszal mert kegyetlenül hullatja a szőrét egy udvarba lakunk a szüleimmel és hol náluk van hol nálunk a lényeg hogy ő már megvolt mikor a kislányunk megszületett és nagyon érdekes volt mert mindenki azt mondta majd féltékeny lesz a babára de nem így volt haza hoztuk a kislányt megmutattuk neki azt mondtuk itt a gazdid és ez annyira megmaradt neki hogy azóta rendesen a kislányt tartja gazdinak és nagyon szeretik egymást hogy az hihetetlen mindent megenged a kiscsajnak húzza nyúzza de hogy a konkrét kérdésre válaszoljak ha nem lett volna meg mielőtt még a kislány megszületik nem hiszem hogy akartam volna másik kutyát inkább majd ha a gyerek nagyobb akkor ő válaszon ha kell neki én magam miatt nem akartam volna másik kutyát .
2013. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
De ugye nem a lakásban van?
2013. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért nem lehetne lakásban?
2013. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

de igen, lakásban van!


ez miért probléma?


ha kertes házban laknék, fel sem tettem volna ilyen kérdést, mert akkor a probléma nagy része ami aggodalmat keltett, nem is lenne...

2013. febr. 11. 20:00
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy németjuhász keverékem van a 8 hónapos kislányom mellett... Ő kóbor kutya volt és félős, néhány dilije van sajnos, amit nem tudtam kinevelni belőle, de amúgy nagyon okos, szófogadó kutya, DE ha a baba előtt meghalt volna, tuti nem akartam volna másikak, mert most látom, hogy ez mennyi erőt vesz el... Ő is lakásban van és annyira hullik a szőre, hogy a kicsimet nem hagyom a nappaliban mászni, inkább a hálóban vagyunk, ahova a kutya nem jöhet be. Persze ismerkednek és odaül a kutya a járóka mellé ha abban van a baba és mellé is fekszik, kedveli, de egyszer pl oldalról odanyúlt a babám, mikor fotóztam őket és a kutya felpattant, rámordult, de nem harapta meg, csak rászólt, szerintem konkrétan elfelejtette, hogy mellete fekszik és megijedt, hiszen ha egy ekkora kuzya bántani akarná, azt megtehette volna, de Ő amúgy is a kutyákkal idegenekkel is egy kicsit odaszólós és nem akarom, hogy ilyen előforduljon még ha nem is bánja akkor sem, szóval résen kell lenni és bízom benne, hogy ahogy a lányom egyre nagyobb lesz a kutya is egyre jobban szereti majd, ha kap Tőle kaját, simizi rendesen, stb...


Nehéz a kutyasétáltatás is, mert eddig a férjem levitte regel, majd én délelőtt a babakocsival mentem és vittem a kutyámat is, kb 1-2 órákat is lent voltunk, ha nem volt nagyon hideg és ez mindenkinek szuper volt, majd még délután és este is egy rövidebb séta, DE mi lesz tavasszal?? Egész nap már a játszón leszünk, és oda nem jöhet, külön kell levinnem, eleget játsszani Vele is, hogy ne érezze magát háttérben, néha hív minket ki a napaliba, sokat vagyunk a hálóban, stb,.. Szóval nagy felelősség és nehéz. Sokkal könnyebb lenne nélküle, de persze eszembe nem jutna odaadni valakinek, pedig az apósomnál van egy barátnője egy akkora kutya mint Ő és az enyém is ott lakott, míg mi is, de nem szerette igazán, mindig velünk akart lenni bent, szóval nem adnám!!! :)


Te hogy tervezed majd a napirendet? A játszóteres időszakot? A sétákat, a kutya iglnyeinek kielégítésést? Hogy ne egyen szőrt a baba? Én is naponta 1-2x porszívózom, szóval én is kicsit butaságnak tartom hogy ha nem volt, most beszereztél egyet,de Te tudod, reméjük minden jól alakul majd... :)

2013. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hazahoztuk a kutyusunkat (közép ázsiai juhász) már a pocakban volt a lányunk, csak még nem tudtam :-) A csajszikám már 8 hónapos, odakinn pedig egy hatalmas mackó vigyázza az álmunk.
2013. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Nekem 6 éve volt már kutyusom keverék , amikor haza vittük a kislányunkat , féltékeny lett a kutya nagyon pedig vele ugyan úgy foglalkoztunk , ha a kislányom oda ment megmorogta:( Ezért a nagybátyámékhoz vittem kertes házba, szóval nagyon megkell gondolni , szerintem inkább várhatál volna vele a baba születése után a kutyusal és akkor megszokják egymást. De minden kutyus más.
2013. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

egy-két gyakorlati tanács: mikor megszülsz,vigyen haza a párod egy pelust/ruhát/bármit,amin rajta van a baba illata,ha hazaviszitek,szagolja meg,"mutassátok be"őket egymásnak.

Nekünk mopszunk van,egy tank,de a kicsi közelében mindig óvatos volt(inkább kikerülte messziről),most,hogy már lassan két éves a lányunk már tök jól eljátszanak.

2013. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!