Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az elég ha a...

Szerintetek az elég ha a kutya naponta 3x-4x 10-15 percet sétál?

Figyelt kérdés
Én akkor szoktam ennyit lenni vele amikor leviszem elintézni a toalett ügyeit és megyünk egy pár kört. De ez még nekem is érezhetően semmi, nemhogy a kutyának. Ennyi idő alatt alig vagyunk az utcán tulajdonképpen. Ezenfelül több órás szabadon szaladgálós sétára szoktam vinni a kutyát. Nah az már tényleg séta neki. Ti mennyi időt sétáltatjátok a kutyát naponta? És ez valóban elég is neki?

2013. márc. 5. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a napi 3-4-szeri negyed órás séta az szinte egyenlő a nullával. Amit írtál az maximum egy óra lent lét egy nap. Ez -hacsak nem egy nagyon nehezen mozgó aggastyán kutyáról van szó- akkor nagyon kevés. Ez idő alatt épp hogy elintézi a pisi-kakit és máris sipirc haza, ugye?

De ha Te magad is azt mondod, hogy meg sem érzed, akkor miért nem vagytok lent többet?


Említetted, hogy szoktad több órás szaladgálós sétára is vinni, de azt egy héten hányszor?

2013. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál az édes kevés. Most ellentmondásos helyzetbe kerültél az írományod miatt. Nekem amstaffom van, aki nagyon igényli a mozgást. Naponta kétórát biztos sétálunk. Hétvégén többet. Nagyrészt szabadon megy, pórázon meg egy keveset.
2013. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ez még az egészségügyi sétának is kevés, mert például egy kan kutya hólyagja nem tud fizikailag kiürülni ennyi idő alatt. Az én kutyám 1 órás szabadon sétáltatás-szaglászás után nagyjából üres :)

Szerintem az átlag kutyának legalább kétszer fél óra egészségügyi séta és egy nagyobb, rohangálós, játszós, kutyákkal bandázós, labdázós 1-2 óra séta kell.


Előző kutyám fél évig volt velem panelban, ennyi séta legtöbbször meg volt, és nem is volt nagy mozgásigénye! Ismerős boxerje mindig tele van energiával, egy két órás séta után is, mert a gazdi lassan bandukol, bár a kutya szabadon van...


Roti-nj keverékem van kertes házban. Nyáron éjjel-nappal kint van, bár bejöhet hűsölni. Ősztől késő tavaszig bent alszik éjjel, és a hidegben nappal is sokat bent van. Kétszer sétálunk, egy-egy séta 1/2 órától 3 óráig terjed, nyáron még több :)

Például ma délelőtt kint voltunk, kb. 3 km-ert mentünk lassan, közben ismerős rotikkal labdázott. Késő délután sétáltunk úgy 7 km-ert, szintén szabadon, lassan, 4 másik kutya társaságában, bő 2,5 órát.

Futtatás ma a labdázás volt.

A séta időket leszámítva a kutyám csak alszik a lakásban és a kertben is, leszámítva kis házőrzést...és ez független a séták mennyiségétől-minőségétől, ergó kevesebbel is beérné

2013. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe lenne elég? Csak sajnos bizonyos embereknél a lustaság nagy úr.
2013. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés.

Én reggelente leviszem 30 percre. 8,5 órával később amikor hazaérek, akkor csak úgy 15 percre. Este pedig 2-2,5 órára.

Ez úgy durván 3 óra egy nap és ő egy kis mozgásigényű törpe uszkár.

2013. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!