Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg ebben az...

Hogyan neveljem meg ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Van egy staffi kutyusom. A pasimmal élek együtt meg az anyjával. A kutya egyépként 7 hónapos. A pasim anyjának állandóan az az idétlen szokása hogy amikor vinném le a kutyát az a nő állandóan vinnyogva hívja magához. Engem meg ilyenkor elhúz a kutya és olyan idegesítő. Azon röhög hogy nem tudom megnevelni de nem hiszitek el olyan hangosan tud vinnyogni hogy engem túlharsog és a kutya nem is hall engem. Ha viszont előre fegyelmezem a kutyát akkor meg mindig rohan sértődötten a pasimhoz hogy én tiltom a kutyát tőle. Állandóan minden sz@r maradékkal tömi tele a kutyát ilyenkor. Pedig én már rászóltam de ő csak hazudik eldugja a kezébe vagy a zsebébe és amikor nem figyelek oda a kutya képébe tömi. Aztán meg a pasim pislog hogy a kutya miért nem hajlandó megenni a tápot! Már nagyon elegem van. Tanácsokat szeretnék kérni hogyan oldjam meg ezt? Azt nem akarom hogy utálja a nőt de azt sem akarom hogy a kutyám így megőrüljön tőle hogy képtelenség melette elmenni. Jogomban áll megnevelni nem, hogy pórázon tudjak már elmenni melette anélkül hogy a kutya megőrülne?

2013. márc. 6. 12:30
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és azt kifelejtettem hogy ilyenkor állandóan eljátsz azt is hogy a kutya menjen el mert nincs ideje rá, közben meg ugyanúgy hívogatja. Tegnap a pasim is rászólt már hogy akkor meg minek hergeli de ilyenkor meg röhög és azt mondja hogy hát mit csináljon ha a kutya odajön hozzá! Mondtam hogy nem kellene akkor símogatni meg ilyenek. Egyszer is nyitva volt a szobaajtó és ő ugyanígy vinnyogós hangnemben kihívta a kutyát én pont teregettem, mire a kutya rászaladt a pasim apjára a konyhában és képen nyalta. A pasim apja egyépként sincs oda a kutyáért főleg nem azért hogy bent van tartva. Úgy szégyelltem magam.
2013. márc. 6. 12:38
 2/3 anonim ***** válasza:
Költözzetek el. Engem is totál kiborítana egy ilyen anyós, sajnos itt nem a kutyát kell megnevelni hanem a nőt. Nem nagyon tudsz mit csinálni.
2013. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:

Anyósnak abban igaza van, hogy nincs a kutya megnevelve, mert ellenkező esetben vinnyoghatna, amennyit akar, a kutya nem reagálna rá.

Másrészt viszont az alapvető probléma a te és anyós közötti viszonyban van, amíg az nem rendeződik valamilyen módon, addig ne várj sokat.

2013. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!