Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a kéz harapdálásról? 1 éves de nagyon erősen megfogja az ember kezét. Persze szeretetből.

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ő egy befogadott kutyus vagy eddig nem sikerült megértetni vele hogy amit csinál az rossz?


nah szóval, amikor ráharap a kezedre azonnal rászólsz hogy fujj vagy nem. erélyesen határozottan de nem ordítunk mint a sakál. ha abbahagyja megdicsérni simizni. ha ekkor (vagy abba se hagyta) újra kezdi akkor megint azonnal határozottan rászólni de most ezzel együtt el is lököd magadtól, elfordulsz tőle és nem foglalkozol vele, rá se nézel, esetleg el is mész, otthagyod. ezt kell következetesen betartani és egy idő után majd venni fogja a lapot hogy ez nem kívánt tevékenység a részéről.

2013. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
azt elfelejtettem hogy a kutya elsőnek megpróbálja majd a puhaharapást tehát úgy értelmezni hogy harapni szzabad csak ne erőssen. ha azzal nincsen baj akkor meg lehet dicsérni, de ha egyáltalán ne rágcsizza a kezeteket akkor ha csak ráharap akár erősen akár puhán minden esetben tiltani kell.
2013. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ok.Nem befogadott.Csak hát most pár hónapja szokott erre rá:(Főleg mikor pecázgatunk akkor mikor nem éri el a csalit nekem ugrik és rá harap a kezemre:(
2013. márc. 6. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Én megharaptam az enyémnek a mancsát, párszor, amikor ilyet csinált. Tudom hogy hülyén hangzik, de azóta nem durvul.
2013. márc. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megint ugrált és harapott pofán csaptam erősen de meg se kottyant neki:((Újra kezdte hiába mondtam a tiltó szót is.Pofátlan nagyon.
2013. márc. 7. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy beválik-e, de én azt láttam a 101 Nagykutya c. sorozatban, hogy ilyenkor vajjal kell bekenni a kezed és az orra alá dugni, hogy nyalogassa... elvileg ettől tudni fogja, hogy az emberi bőr más mint az állatoké. itt a videó http://www.youtube.com/watch?v=CVb1G8oMk_M ( 34:55-kor van szó erről a témáról) remélem tudtam segíteni :)) majd írd meg légyszi a tapasztalatodat!!
2013. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. márc. 21. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!