Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért halt meg mind a 7 kiskutya?

Miért halt meg mind a 7 kiskutya?

Figyelt kérdés

Úgy mond megmentettem egy mopsz kutyust egy szaporítótól,aki olyan kedves volt,h még azt sem mondta meg,h valószínűleg vemhes...szóval ahogy elhoztam vittem a dokihoz..adott neki féreghajtót és veszettség ellenit..

közben ugye kiderült,h vemhes...megszülte mind a 7 kiskutyát és hát mind meg is halt az nap..én a veszettség ellenire gondolok..ti mit gondoltok??


2009. szept. 12. 23:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

En is valamelyik gyogyszerre gondolok.

Illetve azt sem tudhatod hogy esetlegez a barom aki a szaporito volt, nem-e nyomott nekik valami hormont vagy tudom en.

2009. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk az az orvos is érdekes, aki nem veszi észre h vehmes a kutya és bead neki magzatot károsító oltásokat. :(
2009. szept. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

A mostani veszettség elleni oltások már inaktivált vírusokat tartalmaznak, amivel olthatók a kutyák veszettség alatt is.

Az ilyen kölyökelhalás inkább herpeszfertőzésre utal, az ellen pedig csak még a fedeztetés előtt lehet védekezni.

2009. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem!

Mikor elhoztuk még szntem épp h megfogantak mert

ahogy visszaszámoltam olyan 10 naposak lehetek és akkor ellet 63.napon..kb:)

Elég érthetetlen módon írtam le:)

Ennyit a szaporító tetvekről:(

2009. szept. 13. 01:13
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Én is herpeszfertőzésre gondolok,az ellen meg már nem tudtál volna mit tenni. :(

De az is lehet,hogy tejfertőzést kaptak. Kellet volna adni antibiotikumot a kicsiknek is meg a szukának is.

Mindegy,szegény picik :( Az is lehet hogy nem is mopsz volt az apa.

Szerintem jobb így mindenkinek,szegény kutyának nem hinném hogy kellet volna még ez a herce hurca.

Foglalkozz vele sokat,legyen boldog élete. Ez a legfontosabb :)

2009. szept. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Én is herpeszfertőzésre tippelnék. Sajnálom, hogy így alakult. Tegyél meg mindent, hogy szegény kutyussal többé ne történhessen ilyen. Mielőbbi ivartalanításra és sok-sok szeretetre, törődésre van most szüksége!

2009. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Ne agódj. a Szivárványhidon jobb dolguk van...
2009. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Szegénykéim! A kutyus hogy viseli? Egy ismerősöm azt mondta ivartalanítás után a kutyája teljesen azt hitte szült, megduzzadtak a mellbimbói, és egy sípoló állatkát hurcolt magával, azt hitte az a kölyke. Legyetek mellette nagyon sokat, adjatok neki játékot hogy lefoglalja magát, és szeressétek nagyon!! Ha ennyire nem figyeltek rá amikor vemhes lett, akkor nyilván azt sem tudja mi az a szeretet! Sok sikert! :)
2009. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
én nem értem, hogy milyen állatorvos az aki nem veszi észre, hogy egy kutya vemhes!!!!
2009. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Káros lehetett a veszettség elleni oltás is.

A herpesz ellen lehet védekezni szülés közben-alatt illetve követlen utána is van rá módszer az injekción kívűl is ,egyébként abból kettő kell.

Lehet a kan és szuka összeférhetetlensége miatt is(pl testvérek voltak,stb)

Minden esetre vigyétek el egy "normális dokihoz vizsgálja meg,adjon neki méhtisztítót és a tejét is elkell apasztani mert olyan emlőgyulladást kap mint a fene!

Esetleg nézhettek neki árván maradt kölyköt-kölyköket.

Tehát a kölyök halálozás okát csak esetleg boncolással lehetne megállapítani.

2009. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!