Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya való nekem?

Gmarci66 kérdése:

Melyik kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Lakásban élek és szeretnék egy kistestű kutyát.

Naponta ki tudnám vinni a szabadba és szeretnék vele kutya sportot is csinálni (frizbi, flyball, agility).

Én ezekre a kutyákra gondoltam: sheltie, jack russel terrier.

De szivesen várok más fajtákat is.

( fiú vagyok tehát nem csivava :) )



2013. márc. 7. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jack Russelt kizárnám. Nagyon energikus kutyák, eléggé ugatósak is, lehet hogy zavarná a szomszédokat. A sheltie az megfelelő, aranyos meg minden. Nekem amstaff van szobában, én is fiú vagyok. Nagyon szeret mozogni én futni járok el vele. Menhelyi kis keveréknek nem örülnél? Ott ezerféle van, amelyik kis pörgős és jók a sportokra is. Törpe pincher? Kis furák, de cukik.
2013. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hey, szerintem a terriereket zárd ki, mint ahogyan előttem is írták, rengeteget ugatnak, rágnak, futnak. Nekem angol bulldogom van így ismerem valamennyire a fajtát, ajánlanám a francia bulldogot, hiszen termete kicsi és nem kifejezetten női kutya.
2013. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk JR van. Igaz hogy energikusak, viszont, meg van nevelve, tehát nem ugat, nem rág, nem tesz kárt a lakásban. Nevelés kérdése ;)
2013. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Hát staffordshire terrierrel ezeket a sportokat tudnád űzni.

Hűségesek, aranyosak. Az, hogy rág, meg ugat, azt szerintem minden kutya csinálja.

Viszont, ha nem úgy álltál neki, hogy tudod mit akarsz, akár a menhelyről is örökbefogadhatnál valamilyen keverék kölyköt, amelyiknek a termete majd meglesz hozzá. Azok is szeretnek játszani, és legalább egy kutyának megkönnyítenéd az életét:)

2013. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sundens válasza:
Nekem egy Jack Russell Terrierem van, sokszor bent van, de ha betanítod szobatisztaságra meg ilyenek, okos. Ha falkavezérként néz téged akkor nem fog ugatni. Csak egy baj van, az pedig a szőre. Lehet, hogy kicsi, de úgy hullik mint a fene! Náluk nincs vedlés, mindig hullik a szörük. A Jack Russell kisebb mint a Parson Russell, tehát én a Jack-et ajánlom :)
2013. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!