Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz rágása elleni jó taktika...

Póráz rágása elleni jó taktika 5 hónapos kölyöknek?

Figyelt kérdés

Légyszi csak az írjon, aki segíteni tud és akar, aki meg kötekedni, az menjen a kocsmába! Mert már lassan minden kérdésnek veszekedés a vége, szoval én a kérdésemre szeretnék választ kapni normális emberektől!

Köszi!!! :)))


2013. márc. 8. 08:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem staffim rágta a pórázt, vittem magammal a sétára (főleg más esetekre) magammal egy műanyag flakont, és amikor elkezdte rágni, lehajítottam a földre. Ez teljesen kizökkentette, kb. 3x kellett megcsinálnom és végleg abbahagyta. :)
2013. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Van nekem is ilyen flakonom, kipróbálom, bár ezt a kutyát kb semmi nem ijeszti meg.

7-es válaszolónak: milyen az a nyakra adott határozott tockos? Nyakon pontosan hová?

Most kb fél órája jöttünk haza és kb 40 pofon után adta fel. Jó ebből az első 20 csak legyintés volt, de aki velem jött kutyával, csak nézett, hogy mennyire makacs.

A gyors határozott rántás a pórázzal azért nem lehetséges, mert a kutyának a szájában van a póráz, és amint megfeszítem, még el is kezdi rángatni, hogy játsszunk! Szóval a kis hülye játszani akar! Persze, hogy szokott húzós játékot játszani, a másik kutyámmal! Ja és mondom, az erős pista jelentem, nem válik be, tojik rá, nyal párat a száján és folytatja. Most annyi volt, hogy ráordítottam, akkor abbahagyta, meg szépen leült. Eddig rendben van, de amint indulunk, újra.... akkor jöttek a pofonok, mert a rákiáltás nem használt. De a pofon is túl sok, vagy a kutya túl makacs, de ettől erősebb pofont én már nem bírok adni!

2013. márc. 12. 12:30
 13/19 A kérdező kommentje:

Namost adott itt jótanácsot egy másik boxeres és egy rottis gazdi is a környéken, amit én nem vagyok hajlandó, hogy hát hagyjam rá, az övé most is ezt csinálja (ez volt a boxeres), a rottis meg megvárta, míg kinövi. Na nem! Lehet, hogy nem vagyok falkavezér, de dolgozni fogok érte, nem fogok semmit ráhagyni! Meg hát 5 hónapos, mondjuk az is igaz, hogy a másik kutyámnak egy pofon után eszébe nem jutott volna ilyen...

És igen, ha hagynám, akkor folyamatosan a szájában lenne a póráz, ha meg húznám vagy rántanám, akkor ő is húzná, hogy játsszunk, ha pedig eldobom, elkezdi kajakra szétrágni egy helyen, mintha 2 pórázt akarna csinálni belőle. ezt azért próbáltam ki, mert kíváncsi voltam, az erős pistás pórázt meddig rágja! Hát kb mintha szalonnával kentem volna be!

2013. márc. 12. 12:34
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha a flakonra nem reagál, akkor marmonkanna, vagy esetleg lehet kísérletezni különböző műanyagokkal, nálunk egy mosószeres doboz, ami a legjobban zörög, és arra reagál a legerősebben... Biztosan van olyan hanghatás, ami kizökkenti. Nem kell, hogy féljen tőle, az enyém sem fél.
2013. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mi volna, ha vennél pl egy "fogselyem" nevezetű kutyajátékot? Amikor először a pórázt be akarja kapni, ereszteted és odaadod a játékot, mondod, hozd?

Ja, igen. El kell kezdeni az ereszd szó megtanítását . Gyakorlásként ereszd a szó és amikor elereszti, megy a jutalomfalat.

2013. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Na ezt a kavicsos flakont megpróbálom. A játék adását már csináltam, illetve fadarabot adtam, de ez is nekem olyan fél megoldás. Vagy ugyanígy működhet, mint az embereknél, mikor még kicsi a gyerek és inkább elterelem a figyelmét pl. a hisztiről?

Köszi az ötleteket!

2013. márc. 13. 08:22
 17/19 anonim ***** válasza:
5 hónapos ! Nagyon kölyök! Elsőre a tiltás és utána az elterelés.Ezerszer, kitartóan.
2013. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

7-es vook.

namármostmegmégmivan ? :)

értem én hogy aranyos, meg kedves,meg szereti az erőspistát, meg makacs,meg minden !

de mégis, kérdező ?? mi a frászt gondoltál ??:)

kedves vagy vele, engedékeny, játékos, a sétáitok során minden alapszabályt felrúgsz !

persze aztán leírod, hogy mit miért. de a kutyád még míndig teszi ,amit nem kellene:)

a titok : fogja is tenni ,egyenlőre :)

ne várj gyors eredményt,hiszen arra tanítottad,hogy a póráz játék, a séta is az ,és ez így is lenne,amíg te meg nem unod:)

ő nem fogja megunni a póráz rágását, meg az ugrálást, neked kell rábeszélned ,hogy ezt nem kéne!

tockos : a technika lényege a te lelkiállapotod, a nyugalmad !

a gyors-pontos erős ,és határozott mozdulat a tiltó szót követi azonnal kb 2-3 másodperc alatt .

a fül mögötti koponya-nyak részre :)

de mivel nem értetted ,hát rosszul is csináltad.

a kutya ne érezze a dühödet, az elkeseredésed, a mérged !!

egy erős -határozott és pontos ütés olyan váratlanul és olyan előjelek nélkül amiket most még kiadsz magadból :)

ez egy folyamatos cselekvés-sor .

sétáltok, a kutya bekapja a pórázt ...rászólsz ( persze közben nem állsz meg ,nem verset mondasz neki,egy szó -egyszer kimondva ,érthetően !!!

valószínűleg rád sem fog bagózni,hiszen oly sokszor megtörtént már ,miért is figyelne,te csak a gazdi vagy ,nem kell betartani a szabályaidat .

ekkor jön a tockos ,hogy leessen a fej :)

felveszed a fejét-visszateszed a kutyára ,sétálsz tovább

mintha semmi sem történt volna ,és a kutyád nem fogja érteni ?????? mi van most ?? miért is kaptam ??? de a pórázt elengedi !!

persze ,ha rákészülsz, ha ideges vagy ,ha várod a lehetőséget,nem fog működni, de idővel fog!

nem az ütés, hanem a váratlanság,és az te teljes érdektelenséged az ami kizökkenti a kutyát!

még kölyök, te pedig nagyon tág határokat szabsz neki. szűkítsd a kört, ne engedd hogy a saját feje után menjen .

nem a kutyád makacs :) te vagy gyenge :)

sétál vele sokat, gyakorold a nyugodt viselkedést. sétálj úgy ,mintha nem érdekelne,hogy mit tesz . sétálj úgy ,hogy nem engedsz neki semmit ! sétálj úgy ,hogy közben jutalmazod és dícséred !!

1 büntetést mindíg legalább 2-3 dícséret kövessen !!

pozitív megerősítéssel megerősíted, negatívval megszabod a határt .

most még játszik ,tegye is !!

csak határok között !

( saját tapasztalatom szerint a kutyák kihasználják az engedékenységünket ,és néha ,ritkán ezt hagyom is )

hagyom ,hogy rossz legyen ,hogy belefeküdjön undorító dolgokba, hogy tegyen olyanokat amiket nem kéne , de ilyenkor TELJESEN NYUGODT VAGYOK, nincs veszélyben sem a kutya,sem más, egyszerűen kiengedi a gőzt , nincsenek parancsok,nincs behívás, csak kötetlen séta van . mintha ott sem lenne ,én sétálok,és kész ,ja a kutya az meg csak van :)

hamar rájön az ember,hogy működik a nevelés még ilyenkor is !!

mert többször bejön ,hívás nélkül, mert rád néz mielőtt rosszat tenne ,mert tudja,hogy nem lesz gond . és láss csodát , hónapok,évek múlva a korábbi rossz viselkedést saját magától hagyja el !)

de ismétlem ezek ritka esetek, az idő nagy részében a nevelés,és a kontroll fontos!

kölyök kutyáknál pedig nincs ilyen " rosszalkodhatszmert megengedem " !)

2013. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jó ég, erre a hsz-re inkább alszom egyet! Holnap megpróbálom kibogozni.
2013. márc. 14. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!