Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexit tényleg hámmal kell...

Flexit tényleg hámmal kell használni?

Figyelt kérdés
Ma azt mondta a kutyakiképző a kutyasuliba,hogy ha flexivel sétálok akkor hámra rakjam a kutyát,ne nyakörvre.Azt mondta,azért,mert hogy akkor megszokja a nyakán a húzást vagy valami ilyesmit mondott.Igaz ez?
2009. szept. 13. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A flexi eleve semmire nem jó. Csak arra tanítja a kutyát, hogyan kell húzni. A gazdának meg kényelmes. Helyette meg kéne nevelni hogy el lehessen engedni, amikor meg úgy hozz a helyzet, hogy pórázra kell venni, akkor úgysem az a lényeg, hogy messzire tudjon menni, hanem az, hogy melletted maradjon. A hmám is hőzásra van, hiszen miért használnák pont a szánhúzók? Azért hogy több erőt tudjanak a húzásba fektetni.

Normális kiképzőhöz bőrnyakörvvel és sima bőrpórázzal megyünk... A hámra esetleg akkor lehet szükség ha valami rövidorrú, érzékeny nyakú kutyád van (pl palotapincsi) Egyébként semmi szükség rá. Egy kis nevelés mindent megold.

2009. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért járok kutyaiskolába,hogy majd el lehessen engedni.De mivel 3 éves és eddig sajnos pórázhoz szokott ezért nehéz erre megtanítani,tehát addig marad a flexi.A kutyaiskolába természetesen rövid pórázzal és fojtó nyakörvvel járunk.De ameddig nem tud póráz nélkül jönni,addig nem szeretném 1,5 méteres pórázon rángatni.A hámot meg azért mondta,hogy ne ahhoz szokjon hozzá,hogy a nyakörvet húzza,hanem a hámot,mert ahogy te is írtad,az húzásra van.
2009. szept. 13. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ezért jársz akkor gondolom addig már mindegy. Ahogy neked jobban tetszik. Jobban már nem fog belerögzülni. Én csak az általános dolgokat írtam, de minden eset egyedi. Szép dolog ha enyi idős korában is megpróbálsz tenni valamit más azt hiszi ilyenkor már mindegy.:)
2009. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Lehet hogy igazad van,és maradok a nyakörvnél,mert én sosem szerettem már csak ránézésből sem a hámokat.
2009. szept. 13. 17:54
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
hello, a hámot akkor használom h oylan kutyával vagyok amelyiknek érzékeny a nyaka,(de ez is csak örzővédőnél) sétálásnál és mindig foyltó nyakörv van rajta
2009. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem flexit ne használj, egyáltalán! Egy nagyon ártalmas, rossz dolog, a kutya viselkedését egyértelműen rossz irányba befolyásolja.

"A drótnélküli távíró" cím alatt lévő 2-3 mondat a fontos: a póráznak alapvetően sosem szabad megfeszülni, és egy flexi pedig mindig feszül a technikájából adódóan!

[link]


Inkább használj kiképzőpórázt, ennek az a lényege, hogy kb. 2-3 méter hosszú, van rajta pár láncszem, amivel tudod állítani a hosszúságát. Városban, emberek között, út mentén, autók mellett mi is ilyennek sétálunk. Fressnapfban 1000 Ft-ért lehet már kapni.

Ez egy nem túl jó kép, de erre gondolok:

[link]

2009. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is sétáltattam rotit és németjuhászt is flexin!! Egy jól nevelt kutya nem húz rakhatsz rá akár bálamadzagot is:P De a flexivel kicsit nagyobb a mozgástere. Gondolom a kutyáddal az a baj, hogy nem mered elengedni nyílt helyen mert nem biztos, hogy visszajön?!? (és nem az, hogy húz)

Én egyébként lovas webáruházban rendeltem lovaknak való futószárat. Ez 8m és mosható.Nekünk 13 hektár földünk van és Amerikai akitákat tenyésztünk. Én evvel sétáltatom őket nehogy elragadja őket a vadászszenvedély:P

2009. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Mondom,csak pár hónapig kell ameddig el tudom engedni.Egyébként olyan csatolós pórázunk nekünk is van de az sem túl hosszú.8 méteres flexink van.Egyáltalán nem húz semmilyen pórázon,szóval addig marad a flexi,ameddig el tudom engedni.
2009. szept. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!