Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler lakásba?

Rottweiler lakásba?

Figyelt kérdés
Nem panel lakásról van szó, két emeletes vidéki kertes ház. Sok helyen olvastam, hogy jobb ha a kutya legalább 6 hónapos koráig bent van, viszont más oldalakon azt protezsálják, hogy a rottweiler legyen kint az udvaron. De mivel náluk különösképpen fontos a megfelelő szocializáció nem jobb, ha bent van velünk a lakásba? (Persze nem egész nap, és persze sétáltatva is lenne, kutyaovi, majd később suli stb.) Ha bent is lenne tartva, hogy oldható meg, hogy ne legyen olyan erőteljes kutyaszaga?
2013. márc. 9. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ismerek egy rotit aki panelban él, rendesen levan mozogtatva, kutyasuliba is jár,nincs vele gond! :)


a szocializáció szempontjából fontos,hogy bent legyen veletek :)


kutyaszag-étkezéstől függ,jó minőségű kaja mellett nem lesz olyan erőteljes szaga..


OFF:

bár nekem bichonjaim vannak,de eleinte Pedigee-vel etettem őket azthittem jó minőségű,büdösek voltak,nem értettem miért amikor azt írják a fajtára,hogy szagtalan,utána jártam a dolgoknak és váltottam Acanára pár hét alatt semmi szaguk nem volt :)

2013. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb, ha bent van veletek! :)

Tényleg legalább fél éves koráig érdemes, de ha a későbbiekben is lehet kinti-benti kutyus, az lenne az igazi :)

2013. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne benti kuyta? :) Sokkal szorosabb a kapcsolat a kutyáddal, ha veled él és sokat vagytok együtt és nem az udvarra van száműzve szegény állandóan. A kinti-benti kutyáknak pedig arany élete van, persze sok sétával :)

Ha megfelelő táppal eteted vagy ha BARF-al akkor még jobb, mert nem csak, hogy csökken a "kutya szag" de még a szája sem lesz büdös! Egyébként 1-másfél havonta érdemes fürdetni, nálunk ha a kutyák megáznak akkor nem ázott kutya szaguk lesz hanem újra előjön a sampon illat :D

2013. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most komolyan... ha írtózol a kutyaszagtól akkor ne vállald! Az állatokat SZERETNI kell. Nekem is van kutyám, 2 még hozzá.. Kinti-benti kutyák és sokat kell utánuk takarítani. De örömmel teszem... és lám ha kisöpörsz, felmosol, letakarítasz mindent antibakteriális vegyszerekkel akkor NEM lesz kutyaszag. -.- A lustaság határa kérem szépen! Döntsd el, hogy akarsz-e ilyen nagytestű kutyát mert ehhez kell fizikai- és akaraterő is. Azonkívűl a házikoszt sokkal egészségesebb mint tápok és kevésbé büdös. (bár a rottweilernek kell kalciumtabletta és halpor, hogy megfelelően tudjon fejlődni és később ne legyenek fájdalmai... a halpor NAGYON büdi.. de tényleg.) Egy kutya egészséges szocializálódásához szükséges egy olyan környezetre ami képes falkaként viselkedni, tehát kell egy alfa. Ez általában a kutya gazdája. Alkalmas vagy rá? Ha igen akkor is gondold át még egyszer mert az írásmódodból ítélve nem megfelelő a hozzáállásod... Én állatszerető családban nőttem fel, most is 7-et tartok, számomra elképzelhetetlen nélkülük az élet. Ha neked az meglepő és kihangsúlyozandó, hogy egy kutya bemehet a lakásba ott hatalmas bajok vannak. A szeretet arról szól, hogy a közelállómat nem szenvedtetem. (nyáron meleg, télen hideg van kint, ez számukra is megterhelő) Jöhetnek a mínuszok, aki sok állat között nőtt fel, kiegyensúlyozott családdal az előbb-utóbb az életbe is falkacentrikus lesz és megérti a gondolkodásmódom. Aki nem az nem. :) De indoklást kérek, ha nem tetszik mert szerintem nem abban van a hiba, ahogyan én látom a világot, hanem abban aki tapasztalatlan és vakon ítélkezik. :3
2013. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!