Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárt vagy bologneset...

Uszkárt vagy bologneset szeretnék kis lakásba, mit lehet róluk tudni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy el tudom olvasni ami a neten van, most is épp azt csinálom, csak még nem nagyon értek ezekhez a fajtákhoz. Mik a legnagyobb különbségek a kettő között? Mik lehetnek a fő problémák velük kapcsolatban ? Olvasom a bolognesenél hogy jó jelzőkutya. Az mit takar? hogy ugatós vagy hogy ritkán ugat?
2013. febr. 25. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bolognesem van (fiú), én csak áradozni tudok róla :-) Egy tündér, 8 éve van velünk a lányommal, míg nem vagyunk otthon együtt "tanulnak". Valóban nagyon jó jelző kutya, hozzánk senki nem tud úgy bejönni, hogy ne kezdene a kutya morogni, ahogy hall valami motoszkálást. Amikor hazaérünk és köszöntjük egymást az otthon lévőkkel, addig pofázik, míg őt is meg nem dögönyözzük. Hibája viszont, hogy a lépcsőzést nem bírja (de ez igaz az összes kistestű blökire), ugyan kertes házban lakunk, de emeleti külső feljáróval és még az a lépcsőzés is gond, kialakult nála gerincsérv. Úgyhogy uraságát lépcsőnél fel kell kapni!

Az uszkárokat nem ismerem, de biztos jó fejek azok is. Ha Dino elpusztulna valószínű újra bolognesünk lesz.

2013. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az igaz hogy a bolognese nehezen tanulja a szobatisztaságot? melyik bírja jobban az egyedüllétet?
2013. febr. 25. 19:06
 3/7 A kérdező kommentje:
fú nekem gond az ugatás ide panelba
2013. febr. 25. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz, hogy nehezen tanul szobatisztaságot

Nagyon hamar szobatiszta lett és az elején még azt is kibírta, míg lányom nem járhatott egyedül haza a suliból és mi is dolgoztunk, hogy 7-16 óra között simán nem pisilt és nem kakilt be.

Minden kutya fog jelezni de talán azt is meg lehet velük tanítani, ha sok időt fordítasz rá, hogy azért mert elmegy valaki az ajtó előtt a lépcsőházban ne verje fel a lakókat. Minden csak tanítás kérdése, mennyi időt áldozol rá. Bár az is igaz soha nem laktam panelban, de ez nem tartana vissza a kutyatartástól... mondom inkább a kis korban nevelést kell nagyon komolyan venni.

2013. febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden kutya más valamelyik előbb tanulja meg a szobatisztaságot valamelyik később.


Jó jelző kutya: Ha valaki jön észre veszi és ugat.


De vannak itt is lustább kölykök. :) Nincs olyan, hogy az alomba ne lenne 1-2 lusta és 1-2 hiperaktív kölyök.


Én Uszkár párti vagyok. Régóta kedvencek de még nem volt uszkárom de nekem jobban tetszik mint egy bolognese. :)

2013. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem törpe uszkárom van, és egy kis csoda. :) A bolognese-t nem ismerem, így hasonlítgatni nem tudok.

Hihetetlen könnyen tanulnak, ők a második legokosabb kutyafajta. Nagyon jól alkalmazkodnak a körülményekhez, aktív és kevésbé aktív gazdáknak is megfelelő.

Az enyém sosem ugat, nem hisztizik ha egyedül marad. Életcélja, hogy megfeleljen nekem, így nagyon könnyű tanítani. Amikor sétálni vagyunk, nagyon élvezi, bármennyit képes menni. De ha éppen nincs kedvem nagy sétára, ő azzal is tökéletesen elégedett, nem kezd el rumlizni miatta. Neki egyszerűen mindig úgy jó ahogy van. Imád játszani, de nem követeli. Viszont ha én belekezdek, akkor mindig partner benne. A játékosság amúgy nagyon jellemző rájuk, egészen öreg korukig kis bohókásak maradnak.

Ő 4 éves, 2 hónapja van velem. A tanulást a nulláról kezdtük, mert sosem volt előttem rendes gazdája. De olyan szinten okos, hogy már mindent tud, amit tudnia kell egy kutyának a kényelmes együtt éléshez. Láb mellett sétál, nem megy le az úttestre, behívható, tud ülni, feküdni, maradni....

A falkavezérségért kicsit meg kellett vele küzdeni, de végül sikerült ezt is megoldani, nem volt annyira vészes a dolog.

Nagyon nagyon szeretem őt, és biztos vagyok benne, hogy egész hátralévő életemben e mellett a fajta mellett fogok kitartani, mert egyszerűen tökéletesek a számomra. :)

2013. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 juca0105 ***** válasza:

Nekünk bolognese-nk van, 8 hónapos lesz. Mikor 8 hetesen hazahoztuk azonnal pelenkára pisilt, igaz ez a tenyésztő érdeme. Nagyon kedves, gyorsan tanult ahhoz képest szerintem. Tudja a nevét,az ülj! - gyere ide! parancsot.Néha szokott ugatni vagy morogni, néha úgy ébred, hogy vmi furcsa hangot hall, ami szokatlan és azért ugat. Nagyon szeret sétálni, amint mondjuk, hogy "séta" fut az ajtóhoz, a ruhácskájához. :)

Mi régebben az uszin is gondolkodtunk (vagy a havanesen), de fehér uszkárt akartunk mindenképpen és nincs nagyon fehér toy uszkár tenyészet.

2013. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!