Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves labrador...

Van egy 3 éves labrador kutyánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig kaparja az ajtót.Nagyon nagy kertünk van,de apukám hátra akarja zárni hogy ne tegyen kárt sehol,mert neki már elege van.Hátul egy kennel van.Én próbáltam neki elmagyarázni hogy egy kutyát nevelni kell nem bezárni.Valaki valami tanács?Hogy magyarázzam el apumnak?Hogy szoktassam le a kutyát az ajtó kaparásáról?
2013. márc. 9. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nyomj neki gázkürtöt, mikor kapar. Remélhetőleg néhány "kezelés" után abbahagyja.
2013. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hat sajnos:(.Szerencsétlen kutyát utálják már azért is mert lepisilt egy bokrot.-.-".Mellesleg a kutyát nem is én akartam hanem apám.
2013. márc. 9. 14:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem volt ő véletlenül benti kutya? Foglalkozni mennyit szoktatok vele? Mert ennek a szerencsétlennek az a baja, hogy társaságra vágyik. Azért kaparja az ajtót, mert be akar menni. Ezen kell változtatni, vagy elajándékozni a kutyát olyan helyre, ahol nem kerti dísz funkciót kellene betöltenie, alkalmasint kerti törpe helyett.....
2013. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már mondtm nekik hogy jobb lenne neki új gazdit találni de eddig csak:'majd meglátjuk'.Nem volt benti kutya.Általában én sétálok vele,vagy elviszem futtatni a kutyafuttatóba.Meg játszok vele.Szeretjük a kutyust,de apa nem érti meg hogy egy kutyát nevelni kell:(
2013. márc. 9. 15:00
 5/11 A kérdező kommentje:
És mikor próbálom neki elmagyarázni,nemérdekli.
2013. márc. 9. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Próbálj elrettentő példával érvelni. Mondd el apudnak, hogy kicsi korodban ha rosszalkodtál, nyilván téged sem elzárt, hanem elmagyarázta, hogy ilyet nem szabad. Mondd el neki, hogy csak rosszabb lesz, ha a kutyával ezt csinálja. Nyugodtan túlozd el, hogy ugatni fog egész nap, meg fog kergülni stb... muszáj leszel ilyen példákat felhozni... hátha ez megrázza annyira, hogy észhez térjen.


Egyébként akkor is kaparja az ajtót a kutya, hogy valaki kint van az udvaron? Mert ha igen, akkor tiltsd le. Én ilyenkor egy határozott, rövid és éles "á-á" hangot szoktam kiadni.

2013. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen akkor is.De akkor általában ritkán.De köszönöm
2013. márc. 9. 18:39
 8/11 anonim ***** válasza:

A kutyával foglalkozni kell, nevelni, nem csak betenni a kertbe dísznek! Jó lenne, ha ezt apád is észrevenné...


Egyébként úgy tudod tiltani, hogy mikor épp kaparja, akkor semmit se teszel (mivel ugye ahhoz, hogy tiltsd, ki kell nyitnod, ami azt jelenti, hogy ő nyert), amikor pedig abbahagyja, akkor jutalmazod (ajtót nyitsz, stb.). Előbb-utóbb rájön a kutya, hogy csak akkor engeditek be, vagy mentek ki hozzá, ha csendben, nyugalomban van.

2013. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: Akkor neveld te!
2013. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2013. márc. 12. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!