Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zsír csomóval mit lehet tenni?

Zsír csomóval mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap este találtunk a kisebb kutya oldalán egy egészen kicsi zsírcsomó szerűséget. Állatorvosnak érdemes megmutatni ? vagy felszívódik? lehet belőle probléma egyáltalán ?

2013. márc. 10. 10:00
 1/4 anonim válasza:
Szerintem várj vele.Egyik ismerősöm kutyájának is van,de idővel megy össze.
2013. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megmutatni, de nem hiszem, hogy bántani kéne ha tényleg zsírcsomó. Valószínűleg zsírcsomó ha mozog a bőrével együtt, így alá tudsz nyúlni (nem tudom jobban megfogalmazni, a lényeg, hogy körülhatárolt), nem kőkemény, inkább rugalmas tapintatú, és nem jelez fájdalmat a kutya ha piszkálod.

Felszívódni nem szoktak, inkább lassan nőnek, de az életminőséget nem befolyásolja.

Kevés doki szokta javasolni a műtéti eltávolítást, de ezt inkább akkor ha gyorsabban növekszik és az állat fiatal.


Az enyémen is volt a tarkóján, 9 éves korábban alakult ki, a doki azt mondta, hogy hagyjuk békén, elfér rajta, a kutyát sem zavarta semmiben.

2013. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

8hónapos a kutya.


A csomó nem igazán kemény és nem fáj neki. Tegnap még nem volt ott :/ és kb akkora mint a kisujjamon a köröm

2013. márc. 10. 11:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig azt mondom, hogy majd alkalomadtán mutasd meg dokinak, hisz az nem kerül semmibe, meg te is megnyugodnál.

De nem hiszem, hogy bármi baj lenne.


Nagyon cuki meg jó fej lehet 8 hónaposan. :)

2013. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!