Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is csinált ilyet a...

Másnak is csinált ilyet a kutyája? Lehet valami baja ettől?

Figyelt kérdés
Kiszedtem a macskámból egy kullancsot és éppen kerestem valamit, amivel szétnyomhatom (görkori volt rajtam, úgyhogy széttaposni nem tudtam). Közben pedig a kutyám bekapta a kullancsot, ráharapott, kiköpte aztán otthagyta. Magyarul megölte. Ugye nem lehet semmi baja?

2013. márc. 10. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kapott oltást kullancscsípésre? Tudod, lime kórra?(Nem tudom hogy kell helyesen írni.)

Ha igen, akkor nem lesz baja.

Egyébként, ha a kutyád szereti a macskádat, vagy másik kutyát, akkor megfigyelheted rajta, h ők is szokták bolházni/kullancsozni egymást. Az anya kutya is szokta a kölykeit. Esetek 99%-ában nekik sincs semmi bajuk.

Falun nőttem fel, sokszor láttam már. Néha nekem is kibolházza a hajam szeretetből.

2013. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a lyme elleni oltás nem sokat ér, mert van 658167 válfaja, és az oltás ebből kb 10-re ha jó. :( Ettől függetlenül figyeld pár napig, ha nem lesz étvágytalan, kedvetlen akkor nincs gond.
2013. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy tipp: ha cipő van rajtad, akkor se taposd szét, mert semmit se ér, nem döglik meg tőle. Tépd le a fejét, vagy égesd el!
2013. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
48%
Én azt olvastam, h a lyme kór nem igazán tud szaporodni a kutyák testében, mert magasabb a testhomersekletuk, mint pl az emberé (nem tudom mennyi), és azon a hőmérsékleten nem képesek a lyme bacik szaporodni.
2013. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vagy vírusok, passz.
2013. márc. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!