Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül 1 hónapra egy...

Mennyibe kerül 1 hónapra egy kölyök ill. felnőtt golden retriever etetése?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Nekem kölyöl van még, egy hónapra kb. 800 ft-ba kerül. Junior tápot szoktam neki venni, vannak benne vitaminok. Meg persze csontot, meg ilyesmit is szoktott kapni. De nem szabad túl sok maradékot adni neki, a só miatt, mert amit mi eszünk, abban több só van, mint amennyit ehet.

Nagyon édes kutyák! Imádom:) okos és barátságos. Jó kutyázást!

2009. szept. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem tudom, hogy havi 800 Ft-ból mit lehet neki venni... Amikor az én kutyám volt 8 hetes, a kezdő napi adagja 20 dkg táp volt, ami folyamatosan emelkedett, ahogy nőtt. Ez a legelső hónapban is 6 kiló táp, de inkább 7-8 lehetett, a fokozatos adagemelés miatt. Egy normális junior tápnak legalább 400-500 Ft kilója (és ez még nem is valami hűdeprémium táp, hanem Dog Chow, Friskies, és társaik!). Szóval a legelején is minimum 3000 Ft körül van.


Az én kutyám mostmár 30 kiló körül van, fél kiló tápot kap naponta, kap hozzákeverve konzervet, tojást, szárnyashúst, mikor mit, de van hogy csak simán a tápot. Ez legalább 6000-7000 Ft havonta, hangsúlyozom, nem prémium táp esetén. Acana junior tápból, amiből szintén 50-60 deka kell egy akkora kutyának, mint az enyém, 12000 Ft lenne havonta.


Az, hogy mennyibe kerül egy kutya etetése, az csak attól függ, hogy mit adsz neki. Lehet 1-2 ezer forint, amiből csak vegetál a kutya, de rá lehet költeni egy vagyont is.

2009. szept. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
800Ft-ba?! Nem írtad ezt el véletlenűl? :D
2009. szept. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

egy kutya tartása kb. havi 8-100 ezer forint.


mondhatom hogy fajtától függetlenül minimum ennyit rá szoktak költeni a gazdik a kutyájukra.

2009. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

utolsó voltam.

elírtam bocsi 8-10 ezer


:))

2009. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Fú utolsó már majdnem megkérdeztem te mivel eteted a kutyád :)

Nekem egy 23 kilós kutyám van, Happy Dog tápot kap. Ebből egy 12,5 kilós zsák 8-9 ezer ft körül van és nekünk úgy két hónapig elég általában.

2009. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat .:)Sajnos nem tudok több tízezret költeni a kutyára havonta,pedig megtenném ha lehetne.Ezért próbálok majd egy arany középutat keresni ami neki és nekem is jó lesz.Amúgy a fressnapf/remélem jól írtam/ az jó bolt?mivel nemrég nyílt szegeden a közelbe.És onnan tudnék vásárolgatni.előre köszönöm a válaszokat
2009. szept. 14. 22:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát,nekem egyenlőre 800-ba kerül az etetése tényleg. Vidéken élek, és van egy jó állatkereskedés, ahol van 200/kg junior táp,ami nagyon jó. Szépen nől,erős, mozgékony, de ez mellé kap mást is. Nagyon szereti a barackot meg a paradicsomot pl:-) bár nem tudom, miért. De persze 3 kg táp most kevés lesz neki, ugy látszik, mert elég sokat nőtt most.
2009. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Meg a hentesnél, ahol árulnak szárnyas húst, lehet kapni külön csirkefejet pl- Az megfőzve neki nagyon jó, meg ilyen húsmaradékot is lehet fillérekért beszerezni.
2009. szept. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Az én kutyám royal canin tápot kap. 4.5 hónapos goldenem van és neki egy hónapra kb. 8000Ft.
2009. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!